Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
Svētdiena, 2018. gada 23. septembris, 07:48
+12° C, vēja ātrums 7.7 m/s, R-DR vēja virziens

Kompleksais piedāvājums tūrismā

2016. gada 31. martā, 17:42
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Kompleksais piedāvājums tūrismā
Foto: Daina Tāfelberga
Aktīvākie Kuldīgas novada tūrisma uzņēmumi iesaistījušies starptautiskos projektos, lai ārvalstu ceļotājiem veidotu kompleksu piedāvājumu.

Kā stāsta Kuldīgas aktīvās atpūtas centra (KAAC) direktors Artis Gustovskis, top divi projekti, kas sarunvalodā nosaukti par lielo un mazo Hanzu atkarībā no mēroga, kādam tiks piedāvāti. Tiek mērķēts uz Lietuvas, Igaunijas, Nīderlandes, Vācijas, Somijas un vēl dažu Eiropas valstu tūristiem. „Abi šie projekti veicinās uzņēmēju sadarbību, kā arī piedāvājuma daudzveidību,” norāda A.Gustovskis. „Ideja radās jau sen, bet nostiprinājās nesen gada tūrisma konferencē, kad aktīvākie uzņēmēji apliecināja, ka ir gatavi piedalīties.”

Projektā iesaistīsies Turlavas Maras muiža, Kuldīgas viesnīcas Jēkaba sēta un 2 baloži, Ēdoles pils, Snēpeles Mazsālijas un Padures klēts. Ar šo uzņēmumu pārstāvjiem tikās Baltijā lielākās tūrisma aģentūras Estravel (Igaunija) ienākošo ceļojumu konsultante Latvijā Madara Brūvere. Viņa uzklausīja, kāda atpūta katrā vietā tiek piedāvāta, un ieteica, kā to pilnveidot. „Izklausās tik saistoši, ka man pašai jau tagad gribas visas vietas apbraukāt,” teica speciāliste. „Ēdoles pilī un Mazsālijās esmu bijusi, pārējais ir pārsteigums.”

Estravel būs partneris, jo sadarbojas ar vairākiem tūrisma operatoriem ārvalstīs. Ar aģentūras palīdzību kuldīdznieku piedāvājums tiks nodots somiem, igauņiem un vāciešiem. A.Gustovskis norāda, ka līdz šim Latvijā komplekso piedāvājumu gandrīz vai uzspiesti mēģinājuši veidot tūrisma informācijas centri, bet gaidīto rezultātu tas nav devis. „Pakete ar naktsmītni, ēdināšanu, veloizbraucieniem, izjādēm, kultūras pasākumiem un citām aktīvām vai romantiskām izklaidēm bukletā ir, bet nedarbojas, jo nav, kas to pārdod. Vislabāk to var izdarīt tūrisma operatori vai arī paši viesu nami,” skaidro KAAC direktors.

Arī uzņēmēji atzina, ka par sadarbību ir runāts, bet izdarīts nav daudz. Tagad skepse par komplekso piedāvājumu zudusi.

 

Attēlā:

Kuldīgas novada uzņēmēji Ilga Pranča-Hartingere (Maras muiža), Roalds Cinis (viesnīca 2 baloži), Gunita Štorha (Mazsālijas), Kuldīgas aktīvās atpūtas centra direktors Artis Gustovskis un Igaunijas ceļojumu aģentūras Estravel pārstāve Madara Brūvere diskutē par komplekso piedāvājumu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: