Vārda dienu svin: Guntra, Marianna, Ginters
Ceturtdiena, 2018. gada 20. septembris, 15:40
+21° C, vēja ātrums 7.2 m/s, D-DR vēja virziens

Vaļasprieks pārtop maizes darbā

2017. gada 4. decembrī, 08:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Vaļasprieks pārtop maizes darbā
Kuldīgas jaunajā veikalā-darbnīcā "Akcents" rokdarbu, suvenīru un citu mājražojumu sortiments tikšot vēl papildināts ar citu amatnieku darinājumiem.
Foto: Lāsma Reimane
Inetas Ausmanes izšuvumi un citu Kurzemes mājamatnieku darinājumi – dvieļi, maisiņi, piespraudes, bižutērija, sveces un citi suvenīri – nopērkami nule atvērtajā šūšanas darbnīcā-veikalā "Akcents" Kuldīgā, Tirgus ielā 2.
„Esmu reģistrējusies kā individuālā darba veicēja Divi dēli,” stāsta Ineta. „Man arī ir divi dēli: Dzintars un Mārtiņš. Viņi palīdzēja iekārtot telpu, izgatavoja lampas, plauktus. Vienā telpā būs arī Mārtiņam ofiss, jo viņš ir galdnieks, un vajadzīga vieta, kur pieņemt pasūtījumus.” I.Ausmane izšūt sākusi mācīties pirms septiņiem gadiem, kad strādājusi Valsts probācijas dienestā un vakarus veltījusi vaļaspriekam: „Mana skolotāja ir Lūcija Zahare. Sākumā šuvu tikai prieka pēc, bet iepatikās, un sapratu, ka darinājumus varu piedāvāt arī citiem.”

Pirms gadiem Ineta jau bija atvērusi nelielu darbnīcu Baznīcas ielā, vēlāk kopā ar kolēģi strādājušas abu veikaliņā-darbnīcā Bella Liepājas ielā 13. Kad kolēģei piedzimis bērns, viņa darbu pārtraukusi, un pavasarī arī Ineta aizvērusi savu daļu. Ineta šujot ar veco zingerīti: „Tā ir mana priekšrocība un atšķirība no daudziem citiem, jo pilnīgi neviens darbs neatkārtojas. Kaut otrreiz šūšu tādu pašu, tas tik un tā būs citāds. Strādāju arī ar izvilkumiem, un to ar automātisko šujmašīnu nevar. Tērpiem tagad nav laika, bet ir doma šūt arī tos. Tagad lielāki darbi, piemēram, kāzām gultas veļa, top individuālajiem pasūtītājiem. Latvieši precas ar ārzemniekiem, un tad pasūtījumos iekļauju arī citu kultūru elementus.”

Veikalā tiks piedāvāta arī dāvanu iesaiņošana, un ar laiku tur būšot palīgs.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: