Vārda dienu svin: Urzula, Severīns
Svētdiena, 2018. gada 21. oktobris, 11:05
+3° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

Cik maksā bērnu palaist skolā?

2015. gada 28. augustā, 18:38
Raksta autors: Antra Grīnberga
Cik maksā bērnu palaist skolā?
Foto: Antra Grīnberga
1. septembra dēļ ik gadu tiek tērēts ne mazums naudas, lai iegādātos visu mācībām. Kā kuldīdznieki gatavo bērnus skolai un cik tam tērē, vaicājām vairākiem vecākiem.

Pietiek ar 50 eiro

Kuldīdzniece Inna atzīst, ka pēdējos gados palaist bērnu uz skolu esot daudz vienkāršāk. „Mums šogad netika iedots saraksts ar vajadzīgo. Agrāk tādu deva, viss bija skaidri uzskaitīts. Nu domājam paši – iegādāsimies burtnīcas, zīmēšanas albumu un citas lietas. Labi, ka vairs nav jāpērk darba burtnīcas un grāmatas. Tāda burtnīca vien maksāja ap četriem latiem. Labi, ka atkal viss notiek kā mūsu laikos – grāmatas pāriet no klases uz klasi. Kad mēs mācījāmies, arī tad nebija lieli tēriņi,” atceras Inna.
Tagad skolas lietām pietiekot ar 50 eiro, taču vairāk naudas tiek tērēts apģērbam. „Bērni aug, un nepārtraukti vajadzīgas jaunas drēbes. Ik pa laikam parādās kaut kas moderns. Alekss citam ierauga kaut ko stilīgu, un arī viņam to vajag,” saka mamma.

 

Ja četri skolēni, ir grūti

Evijas Poriķes dēls Matīss mācīsies 6. klasē. „Lai sāktu skolas gaitas, vajag 100 līdz 150 eiro. Par 20–30 eiro nopērkam skolas preces, par pārējo – apģērbu. Kad mani četri vecākie bērni skolā mācījās vienlaicīgi, bija ļoti grūti, tad palīdzēja sociālais dienests. Taču, lai kā arī negāja, skolai viņi bija sagatavoti. Tagad ir stipri vieglāk: tikai viens skolas bērns, izdevumi nav lieli. Šogad būs jāsāk maksāt par pusdienām, manuprāt, 1,20 eiro dienā. Līdz 5. klasei bija bez maksas,” stāsta mamma.
Ģimene iegādāšoties apģērbu un skolas preces. „Kaut kas palicis no pagājušā gada, parasti visu pērkam lielajos iepakojumos – tā izdevīgāk. Skolas somu Matīsa māsa pasūtīja internetā par piecām mārciņām.”

 

Latvijā vairāk padomāts

Sanda Gāliņa ar meitu dzīvo Īrijā, kur Maija iet skolā. „Tur vajadzīgs tas pats, kas šeit. Mums ir iespēja izvēlēties: grāmatas pirkt pašiem vai piedalīties izīrēšanas programmā – samaksā skolai pusi cenas un mācību gada beigās atdod grāmatas atpakaļ,” skaidro S.Gāliņa. Īrijā 1. septembra sagaidīšana esot citāda – skolēni vienkārši aiziet uz skolu un sāk mācīties. Citur mācības sāktas jau augusta beigās. Katru gadu klasēm mainoties audzinātājs.
„Latvijā ir ļoti dārgas somas, īpaši grāmatnīcās, Īrijā tās ir stipri lētākas. Taču plastilīns, zīmuļi, burtnīcas un citas lietas ir lētākas šeit. Latvijā bērniem ir ļoti daudz bezmaksas pēcstundu nodarbību. Savukārt Īrijā 45 minūšu jāšanas nodarbība maksā 25 eiro. Tur nevienā skolā nav sporta zāles un ēdnīcas, bērniem pašiem ēdiens jāņem līdzi un jāēd, kur pagadās. Manuprāt, šeit daudz kas ir labāk. Jā, es te uzaugu, un te bija labāk,” secina S.Gāliņa.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi