Vārda dienu svin: Aleksis, Aleksejs
Otrdiena, 2018. gada 17. jūlijs, 08:50
+23° C, vēja ātrums 2.6 m/s, Z-A vēja virziens

„Skolā jāmācās!”

2015. gada 1. septembrī, 15:51
Raksta autors: Vija Zariņa
„Skolā jāmācās!”
Foto: Aivars Vētrājs
Vakar Zinību diena izrādījās neparasti lietaina un Kuldīgas Centra vidusskolas (KCV) svētku pasākums notika vieglatlētikas manēžā.

Tā ir nemainīga tradīcija: mazos, vēl nedrošos pirmklasniekus katru gadu pie rokas ieved divpadsmitklasnieki . Sportiskajam 12.m klases audzēknim Edgaram Ziņģim pie rokas uzticīgi pieķērušies 1.b klases puikas Toms Bakutis un Marks Ansons. „Šodien ir ļoti interesantas un neparastas izjūtas – reizē skumji un arī patīkami, ka beidzot būšu no vidusskolas izaudzis,” saka Edgars. Viņš vēl prātojot, ko darīt tālāk, bet viens esot skaidrs – vieglatlētikas un volejbola treniņi paliks otrajā vietā, jo pats svarīgākais būs mācības un eksāmeni.

„Uz skolu nāk mācīties, lai būtu gudrs!” pilnīgi pārliecināts ir Marks, un Toms viņam piekrīt. Puikas stāsta, ka vieglatlētikas manēžā jau bijuši, bet skolā ieradušies pirmo reizi. Baiļu neesot, nākt ļoti gribējies. Te būšot labi, atradīšot daudz draugu un noteikti būšot labi skolēni.

KCV šogad ir 638 audzēkņi, no tiem 54 pirmklasnieki, bet 33 – nākamie absolventi. Skola iesaistījusies izmēģinājuma projektā, un jauno priekšmetu datoriku mācīsies 1. un 4. klase, bet 5. klase padziļināti apgūs bioloģiju. Jaunums, ka latviešu valodu un literatūru mācīs skolotāja Kristīne Bikova, speciālās izglītības skolotāja būs Vega Kūma. 11. klasē mācīsies apmaiņas programmas skolniece no Taizemes, bet latviešu deju soļus lielajiem ierādīs pedagogs Arvis Sprude.

 

Attēlā:

Kuldīgas Centra vidusskolas 12. klases audzēknis Edgars Ziņģis (centrā) 1. septembra svinīgajā pasākumā ieved pirmklasniekus Marku Ansonu (pa kreisi) un Tomu Bakuti.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: