Vārda dienu svin: Daiga, Dinija
Otrdiena, 2018. gada 16. oktobris, 11:42
+15° C, vēja ātrums 3.1 m/s, D vēja virziens

Saka paldies bijušajiem skolotājiem

2015. gada 15. septembrī, 13:42
Raksta autors: Antra Grīnberga
Saka paldies bijušajiem skolotājiem
Foto: Antra Grīnberga
Ar sirsnīgiem sveicieniem, pateicībām un koncertu 11. gadu tika godināti Kuldīgas novada pensionētie pedagogi.

Dāvanā biļetes uz koncertu

Par tradīciju kļuvušajā pasākumā, kas ik gadu notiek septembra vidū, piedalījās vairāk nekā 60 pedagogu, kuri aktīvās darba gaitas beiguši. Ar paveikto un nākotnes plāniem izglītībā iepazīstināja domes priekšsēde Inga Bērziņa. Viņa sacīja, ka pirmklasnieku mūsu novadā šogad diemžēl mazāk nekā pērn. Taču pozitīvi esot tas, ka dzimstības rādītāji ir svārstīgi: 2009. gadā – 230 jaundzimušo, bet pērn – 260. „Aicinu jūs baudīt atvasaru, smelties spēku tajā, kas izdarīts, skaistumā, kas apkārt: pilsētā, parkos, mūsu pasākumos. Lai pietiek dzīvesprieka un enerģijas, lai jūs spējat sirds siltumu arī šodien dot gan bijušajiem audzēkņiem, gan saviem bērniem un mazbērniem,” sacīja I.Bērziņa.

Pateicību par ilgajiem darba gadiem pedagogiem teica arī izglītības nodaļas vadītāja Santa Dubure. Pensionētie skolotāji saņēma ne vien ziedus, bet arī ielūgumus uz Normunda Rutuļa koncertu Vēstule meitenei Kuldīgā 7. oktobrī. Muzicēja bērnu ansamblis Dzeguzīte un Mārtiņš Ruskis.

 

Darbs kā aicinājums

Godināmo vidū bija arī pirmsskolas izglītības iestādes Ābelīte bijusī vadītāja Leonora Jirgensone, kura pelnītā atpūtā ir kopš 2006. gada. „Esmu strādājusi gan sporta skolā par vingrošanas treneri, gan 1. vidusskolā par fizkultūras skolotāju. Taču ģimenes apstākļu dēļ vajadzēja mainīt profesiju, tāpēc sāku darbu Ābelītē. Sākumā biju audzinātāja, pēc tam vadītāja.” Šajā amatā viņa nostrādājusi 39 gadus, un to laiku atceroties ar dalītām izjūtām. „Sākums bija ļoti grūts. 1967. gadā darbinieki ļoti mainījās, audzinātājām nebija attiecīga izglītība. Bērnu skaits liels – pat 32 grupā, bet algas – mazas. Man tolaik atalgojums bija 50 rubļu. Taču pamazām bērnu skaitu samazināja, atvēra arī citus bērnudārzus. Prasības skolotājiem paaugstinājās. Kad beidzu darbu, visas audzinātājas bija ar augstāko izglītību, bet visām auklītēm bija vidējā izglītība,” atceras L.Jirgensone.

Bērnudārzā aizvadītie gadi tomēr bijuši laimīgi – darbs bijis aicinājums, tāpēc profesiju mainīt nav gribējies. „Patīkami redzēt, ka tāds mazs bērniņš atnāk, neko nezinādams, un uz skolu aiziet ar zināšanām. Kopā ar bērniem darījām daudz ko, ziemā pat gājām uz kalnu braukt ar slēpēm un ragavām. Tagad pēc Ābelītes rekonstrukcijas nevaru saņemties un tur aiziet, jo vecā ēka, kurā pavadīta dzīves lielākā daļa, ir pārveidota. Bet gribas to izdarīt.”

 

Attēlā:

Apsveikto pensionēto skolotāju vidū – arī Leonora Jirgensone, kura teju 40 gadu vadījusi Kuldīgas bērnudārzu Ābelīte.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: