Vārda dienu svin: Elīna, Drosma, Drosmis
Piektdiena, 2018. gada 19. oktobris, 04:03
+10° C, vēja ātrums 2.6 m/s, Z-ZR vēja virziens

Nedēļa nākamajai profesijai

2015. gada 13. oktobrī, 15:53
Raksta autors: Vija Zariņa
Nedēļa nākamajai profesijai
Foto: Aivars Vētrājs
Par to, lai profesija dotu ne tikai pārticību, bet arī apmierinājumu un prieku, tātad būtu īsti piemērota, ar skolēniem tiek runāts daudzveidīgajos Karjeras nedēļas pasākumos.

Šāda nedēļa Kuldīgas novada bērniem un skolēniem notiek trešo gadu un ir kļuvusi par vērienīgu pasākumu kopumu. Domes izglītības speciāliste Lilita Mačtama pastāstīja, ka pirmsskolas vecuma bērniem Kuldīgas bibliotēkā sagatavotas tādas nodarbības, kas palīdz iepazīt profesijas, saistītas ar grāmatu tapšanu un nokļūšanu līdz lasītājam. Pamatskolēni vakar un šodien gaidīti radošajās darbnīcās: viņiem atvērta mūzikas, mākslas un sporta skola, Mākslas nams un bērnu un jauniešu centrs. 8. klases rīt īpaši aicinātas klātienē iepazīt virkni iestāžu un uzņēmumu (SIA Amazone, Vēvers, Milzu! u.c.).

Vidusskolēni šodien ar Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas Karjeras izaugsmes centra pārstāvi tiekas sarunā par to, kā būt ne tikai darba ņēmējam, bet arī par to (un tas ļoti svarīgi), kā kļūt darba devējam. Piektdien vidusskolēni Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Kuldīgas filiālē tiksies ar pasniedzējiem, viņi varēs izmēģināt uzmanības un koncentrēšanās testu, tā labāk iepazīstot savas spējas.

Pirmdien ap 140 skolēnu 28 komandās sacentās orientēšanās spēlē. Viņi gandrīz pārdesmit iestādēs un uzņēmumos pildīja nelielus uzdevumus. Piemēram, ģimnāzijas meiteņu komanda atzina – par policistēm viņas nederot, jo bijis grūti aprakstīt likumpārkāpēja pazīmes. Savukārt ēdolnieces gluži labi spējušas atšķirt, kurus priekšmetus lieto frizieris, kurus – šuvējs, bet kurus – grāmatvedis. 

 

Attēlā:

Kuldīgas pamatskolas komanda – Kintija Jēkabsone, Monta Jankovska, Ērika Jēkabsone, Mārtiņš Citlavs un Ričards Zariņš – SEB bankas Kuldīgas filiālē no vecākās klientu apkalpošanas speciālistes Ivetas Žilinskas saņem uzdevumu noteikt dažādu valstu banknotes.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: