Vārda dienu svin: Urzula, Severīns
Svētdiena, 2018. gada 21. oktobris, 11:03
+3° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

Olimpiāde – digitālā veidā

2015. gada 5. novembrī, 15:42
Raksta autors: Vija Zariņa
Olimpiāde – digitālā veidā
Foto: Aivars Vētrājs
Digitāli sagatavota un izvērtēta angļu valodas olimpiāde Kuldīgas novada devīto klašu skolēniem vakar notika Kuldīgas 2. vidusskolā. Kaut kas tāds Kurzemē sarīkots pirmoreiz, bet Latvijā otro.

„Iepriekšējās naktis gandrīz neesmu gulējusi, pārdomājot to, lai tehniski viss noritētu bez kļūdām,” sacīja Kuldīgas novada svešvalodu metodiskās apvienības vadītāja Laila Meirupska, kad bija beigusi instruēt olimpiādes dalībniekus. „Mēs ne tikai uzzināsim valodas prasmes līmeni, bet arī pildīsim valsts doto uzdevumu digitalizācijas prasmju pilnveidē. Līdz šim kaut kas līdzīgs bijis vien Valmierā.”

Kuldīgas novadā skolotāji lielākoties lieto britu grāmatu apgāda Pearson izdotās angļu valodas mācību grāmatas, un, kad L.Meirupska pavasarī sastapās ar tā pārstāvi Ivetu Vītolu, apgāds piekritis nodrošināt stundu garu testu, kas nav lēts prieks. Pārbaudes darbs sagatavots Lielbritānijā, tajā ietilpst gramatikas, valodas lietojuma, klausīšanās, rakstīšanas un runas pārbaude. Skolēniem pie datora ne tikai jāraksta, bet arī jālieto austiņas, teksts jāierunā mikrofonā.

Katram ir atšķirīgs materiāls, lai izslēgtu norakstīšanu.

Datorprogramma darbus arī labo, un tas novērš subjektivitāti. Jau pēc pāris stundām sīka analīze nonāks L.Meirupskas un citu skolotāju un skolēnu ziņā. Olimpiādi palīdzēja nodrošināt divi informātikas skolotāji.

„Arī es esmu nedaudz satraukta tāpat kā skolēni. Tas ir patiešām interesanti,” uzskata skolotāja Agita Zubriļena. Līdz šim olimpiādes materiālus pedagoģes gatavojušas pašas. Digitāli noritējusi tikai fizikas olimpiāde 10. klasei.

 

Attēlā:

Kuldīgas novada angļu valodas olimpiādes dalībnieki koncentrējušies pirmajai digitālajai pārbaudei Kurzemē. Priekšplānā Gatis Timmermanis no Vilgāles pamatskolas un Betija Priediņa no Ēdoles pamatskolas.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi