Vārda dienu svin: Urzula, Severīns
Svētdiena, 2018. gada 21. oktobris, 11:04
+3° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

Visi sagriež danci

2015. gada 10. novembrī, 15:24
Raksta autors: Vija Zariņa
Visi sagriež danci
Foto: Modris Rubenis
Vakar izglītības iestādēs svinēja latvisko Mārtiņdienu: bērni maskojās, dejoja, dziedāja, daudzviet notika tirdziņš.

Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādē Ābelīte notika divi pasākumi: viens mazākajiem, otrs lielākajiem. Maskotos mārtiņbērnus dancot un rotaļāties vedināja skolotājas Jana Krūmiņa un Sandra Kleinhofa, viņām palīdzēja kolēģes. Pēc pasākuma gāja vaļā tirgus. Par centiem varēja nopirkt gardumus, ko bērni gatavojuši kopā ar vecākiem. Šiem svētkiem mājās top maskas, tiek cepti pīrāgi, cepumi, maizītes. „Aizvien biežāk lietojam maskas no iepriekšējiem gadiem, vai vecāki aizņemtības dēļ tās nopērk. Tomēr joprojām ir dzīva tradīcija darināt arī pašiem,” stāsta Ābelītes vadītāja Ruta Ziemele.

Mārtiņdiena ver durvis ziemai – sācies maskošanās laiks, un sākam gaidīt Ziemassvētkus. Ja Mārtiņi ir skaidri – ziemā būs sals; ja silti un miglaini – būs mīksta ziema. Ja vēl var art, tad nākamajā gadā to varēs tikai pēc Vasarsvētkiem.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi