Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija
Pirmdiena, 2018. gada 23. jūlijs, 09:10
+19° C, vēja ātrums 1 m/s, Z vēja virziens

Ķēriens uz radioelektroniku

2016. gada 11. februārī, 14:35
Raksta autors: Antra Grīnberga
Ķēriens uz radioelektroniku
Foto: Viktora Fiļippova arhīvs
Ventspils jaunrades nama atklātajā radioelektronikas konkursā Praktikums pirmo vietu izcīnījuši kuldīdznieki Toms Lodiņš un Toms Janušs. Arī radiotehnikas izstādē uzvara mūsējiem: Oskaram Indriksonam un Kasparam Štromanim.

No dažādām Latvijas un Lietuvas pilsētām sacensībās piedalījās 20 komandas, kas dalītas divās vecuma grupās. Grupā līdz 14 gadiem uzvarēja Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra kino un video amatieru pulciņa dalībnieki T.Lodiņš un T.Janušs. „Abiem puišiem trīs stundās bija jāsalodē radiotehniskās shēmas plate, jāpalaiž, lai tā strādātu,” stāsta pulciņa vadītājas tehniskais palīgs Viktors Fiļippovs. „Pēc trim stundām pilnīgi visi dalībnieki lūdz vēl desmit minūtes, jo tas nebija vienkārši.”

Papildus konkursam katrai komandai bija jāsagatavo sava izstāde – jārāda darbi, kas iepriekš veidoti pulciņos. „Var teikt, ka aizvedām telestudiju. Tajā bija iekļauts televīzijas raidītājs, videokamera ar kabeļiem, antena un novērošanas sistēmas. Iekārta strādāja un 9. kanālā raidīja visu to, ko videokamera filmēja zālē,” stāsta V.Fiļippovs. Arī par izstādes uzvarētājiem atzīti kuldīdznieki, kuri telestudiju izveidojuši: O.Indriksons un K.Štromanis. Paši veidotāji pasākumā gan nepiedalījās.

Pēc konkursa visi devušies ek-skursijā uz Ventspils augstskolu un planetāriju.

 

Attēlā:

Ventspils radioelektronikas konkursa uzvarētāji – kuldīdznieki Toms Janušs un Toms Lodiņš, izpildot praktisko uzdevumu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: