Vārda dienu svin: Urzula, Severīns
Svētdiena, 2018. gada 21. oktobris, 11:47
+8° C, vēja ātrums 1.5 m/s, D vēja virziens

Graduate ir dzimis

2016. gada 25. februārī, 13:49
Raksta autors: Vija Zariņa
Graduate ir dzimis
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā nodibināts absolventu klubs. Tā nosaukumu izdomājusi bijusī skolotāja Ausma Zeļģe – Graduate (absolvents no latīņu valodas).

No Valmieras un Talsu puses

Pirmo kopā nākšanas reizi vadīja ēdināšanas pakalpojumu skolotāja Vita Strautiņa, un, kā jau klubā, aicināti bija lūgti viesi: vairāki absolventi, no kuriem daži paši strādā tehnikumā, arī viņu skolotāji. Vistālākā viešņa bija no Valmieras puses atbraukusī kādreizējā kuldīdzniece Sanita Galvanovska (agrāk Mihejeva). Viņa skolu beigusi pirms 20 gadiem, strādājusi te par skolotāju, bet tagad ir Pārtikas un veterinārā dienesta inspektore: „Manā diplomā rakstīts konditors, bet toreiz mācījāmies visu, arī rokdarbus un apzaļumošanu.

Skolā iegūts viss, lai es varētu veiksmīgi saimniekot arī ģimenē.

No skolas darba aizgāju ar asarām, jo biju satikusi vidzemnieku.” Sanita uzsvēra, ka sirdī visvairāk palikuši pirmie audzēkņi, viens no viņiem – Talsu pusē dzīvojošais Mārtiņš Ainis Roga (pirms uzvārda maiņas Juberts).

Viņam uz Kuldīgu līdzi atbraukusi sieva Solvita (kādreiz Āboliņa), arī tehnikuma absolvente. Konditore un pavārs tagad dzīvojot zaļi: audzējot stādus un divus bērnus. Mārtiņu kāds varētu pazīt arī kā televīzijas šova Lauku sēta pēdējās sezonas uzvarētāju, kurš rudens pusē izmantos balvu – ceļojumu uz Brazīliju. „Par skolu palikušas vislabākās atmiņas, jo

pavāra darbs piesaistīja ar radošumu un praktiskumu.

Specialitātē abi ar Solvitu nostrādājām aptuveni piecus gadus un sapratām, ka tā ir grūta un smaga, pa īstam atmaksājas tikai tad, ja esi nokļuvis augstākā līmenī,” uzskata Mārtiņš, kurš tomēr nenoliedz iespēju atkal strādāt profesijā.

 

Tagad skolotāji

Nu jau laulāts pāris ar dažus mēnešus veco dēliņu Robertu ir Solvita (bijusi Austruma) un Mārtiņš Mednieki, abi arī tehnikuma skolotāji. Konditore Solvita strādājusi gan Vācijā, gan Īrijā, līdz uzaicināta darbā bijušajā skolā, kur savulaik čakli pildījusi nu jau mūžībā aizgājušās prasīgās meistares, Kuldīgas Goda pilsones Elizabetes Pučkares uzdevumus, kā arī satikusi savu otro pusīti Mārtiņu.

Aicināto absolventu pulkā bija arī SPA speciālistu skolotāja Elīna Gaile, pavāru skolotāja Ilze Braslauska, galdnieku pedagogs Jānis Feldbergs.

 

Smalka maltīte

Kluba pirmās tikšanās izsmalcināto gaisotni papildināja alsundznieces, E.Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas audzēknes Laines Būmeisteres ģitāras spēle, viesu garšas kārpiņas kairināja tehnikuma absolventa, tagad Mārupes restorāna 32. augusts šefpavāra Māra Mauriņa gatavotais mielasts: svilināts brieža karpačo ar marinētām celmenēm, topinambūru krēmzupa ar laša fileju, zaļo ābolu un piparmētru granita, kā arī stores fileja ar garšaugiem, ziedkāpostiem un upes vēžu mērci. Beigās pasniegta marcipāna krēma kūka.  

Reizi vai pāris gadā

Nākamo kluba Graduate kopā nākšanu jau kūrēs jaunais prezidents M.Mednieks, piepalīdzot padomniecei S.Galvanovskai. Plānots, kā tādas varētu notikt reizi vai divas gadā, kad atkal pulcēsies lūgti viesi, lai dalītos atmiņās un saņemtu kluba biedra sārto kaklasaiti vai plecu lakatu ar tehnikuma simboliem.
 

Attēlā: 

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma mācību restorānā iekārtots absolventu kluba Graduate salons. Topinambūru biezzupu ar laša fileju pasniedz 2. kursa audzēkne Laine Zauere.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi