Vārda dienu svin: Urzula, Severīns
Svētdiena, 2018. gada 21. oktobris, 11:05
+3° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

Caur mantojuma sapratni uz šodienu

2016. gada 10. martā, 15:26
Raksta autors: Daiga Bitiniece
Caur mantojuma sapratni uz šodienu
Foto: Modris Rubenis
Vakar ar aizraujošām mākslas doktoru Rūtas un Valda Muktupāvelu lekcijām sākās un šodien turpinās Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma rīkots seminārs vēstures un latviešu valodas skolotājiem.

Tas jau ir tradicionāls, šīgada moto – Brīvības mīlestības vārdā; tas veltīts Krišjāņa Valdemāra 190. jubilejai un ir viens no pasākumiem ciklā Ceļā uz Latvijas simtgadi.
Dalībnieku vidū šogad arī Klaipēdas tūrisma skola, tāpēc R.Muktupāvela uzrunu sāka dzimtajā – lietuviešu – valodā. Latvijas Kultūras akadēmijas rektore stāstīja par abu māsu tautu attiecībām, kādas tās veidojušās vēsturiski, par etnisko mitoloģiju, valodu tuvību, mītiem un zinātniskiem pētījumiem.

Ar etniskās identitātes simboliem – ornamentiku, folkloru, tradicionālo dziedāšanu utt. – mēs sazināmies ar citiem, izprotam savas eksistences jēgu un ceļu uz nākotni,”

sacīja zinātniece.
Savukārt Valdis Muktupāvels rādīja tradicionālos mūzikas instrumentus Latvijā un Lietuvā, iesaistot klausītājus, aicinot dziedāt līdzi, jautājot, kurš tautas instruments bijis visizplatītākais. Dainoloģijas liecības rādot, ka Latvijā tie bijuši (šādā secībā) taure, stabule, bungas, kokle un rags.

Vēl vakar uzstājās Latvijas Radio žurnālists Eduards Liniņš, mediju eksperte Sandra Veinberga u.c. interesantas personības.
(Par semināru vairāk Kurzemniekā lasiet jaunnedēļ.)

 

Attēlā:

Latvijas Universitātes profesors Valdis Muktupāvels, viens no viszinošākajiem tautas mūzikas instrumentu pētniekiem un pratējiem, rāda, kā skan dūdas.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi