Vārda dienu svin: Ritma, Ramona
Piektdiena, 2018. gada 20. jūlijs, 11:52
+24° C, vēja ātrums 3.6 m/s, R-ZR vēja virziens

Neatkāpsies no agrāk prasītā

2016. gada 8. aprīlī, 16:59
Raksta autors: Vija Zariņa
Neatkāpsies no agrāk prasītā
Foto: Modris Rubenis
Par skolotāju algu reformu, koplīgumiem un gada laikā paveikto tika spiests, tiekoties Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Kuldīgas starpnovadu arodorganizācijas biedriem.

Uz tikšanos Kuldīgas Mākslas namā ieradās ap 40 biedru. LIZDA valdes priekšsēde Inga Vanaga atgādināja: „Lai arī valdības demisijas dēļ streika iespaids mazinājās, neesam atteikušies no prasībām uzlabot situāciju mazajās lauku skolās un skolu atbalsta personālam. Par pirmsskolas pedagogu algu būs atsevišķa saruna. Kārtējo reizi solīts, ka no nākamā gada valdība tai piešķirs vairāk.” I.Vanaga sacīja, ka šī gada pēdējiem četriem mēnešiem atvēlēti 9 miljoni eiro, nākamajam gadam – 27 miljoni. Solītās skolu tīkla optimizācijas dēļ LIZDA vērsīšot uzmanību arī uz to, lai valdība rūpētos par atbalstu un pārkvalifikācijas kursiem bez darba palikušajiem. Visiem spēkiem jāspodrina skolotāja prestižs, jāinformē sabiedrība, lai atspēkotu, piemēram, pārmetumu, ka pedagogiem ir ārkārtīgi ilgs atvaļinājums un pietiekami liela alga. „Nav manīts, ka skolotāji masveidā brauktu slēpot uz Alpiem vai atpūsties eksotiskās salās. Daudzi vasarā ārzemēs piepelnās,” tā I.Vanaga.
LIZDA juriste Brigita Fricsone informēja par koplīgumu ar pašvaldību, par likumā atļautajiem sociālajiem bonusiem.
Uz tikšanos bija aicināti arī visu trīs novadu pašvaldību pārstāvji. Vien kuldīdznieki izmantoja iespēju, lai pastāstītu, kas tiek darīts izglītībā. Talsu starpnovadu arodorganizācijas vadītāja Inta Libreiha piebilda, ka kuldīdznieki varot priecāties – viņiem (arī izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem – aut.) pašvaldība otro gadu maksā par veselības apdrošināšanu.

 

Attēlā: Latvijas Izglītības un zinātnes arodbiedrības valdes priekšsēde Inga Vanaga (no kreisās) par situāciju nozarē stāsta Kuldīgas starpnovadu arodbiedrības biedriem un priekšsēdei Aigai Šēnbergai.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: