Vārda dienu svin: Rodrigo, Rauls
Otrdiena, 2018. gada 25. septembris, 01:03
+9° C, vēja ātrums 8.2 m/s, Z-ZR vēja virziens

Ugunsdzēsēju treniņiem jauns tornis

2016. gada 22. maijā, 12:45
Raksta autors: Juris Lipsnis
Ugunsdzēsēju treniņiem jauns tornis
Foto: Kārlis Lipsnis
Alsungas jaunieši, kuri trenējas ugunsdzēsības sportā, turpmāk varēs to darīt vēl labāk, jo vidusskolas stadionā tikko pabeigta jauna mācību torņa celtniecība.

Vecais bija bīstams

Treneris Vikentijs Rozgaļs pastāstīja, ka vecais tornis, kas būvēts no elektrības stabiem, jau bija kļuvis bīstams, to vairs nevarēja izmantot ne treniņos, ne sacensībās. „Jau 2014. gadā, kad Alsungā notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigādes sacensības, kāpšana tornī ar āķkāpnēm izpalika. Toreiz uz mačiem ieradās arī dienesta priekšnieks Oskars Āboliņš, un viņš apsolīja palīdzēt. Izrādījās, ka Rīgā noliktavā glabājas izjaukts saliekamais tornis, kas tikai vienreiz izmantots ugunsdzēsības sacensībās un pēc tam demontēts. Izvēlējāmies vietu stadiona skrejceliņa galā, lai torni ērtāk izmantot sacensībās. Alsungas novada pašvaldība būvniecībai piešķīra zemes gabalu, ierakstīja zemesgrāmatā, pasūtīja topogrāfiju.”

 

Četrās nedēļās

Pēc Nodrošinājuma valsts aģentūras pasūtījuma četrās nedēļās torni uzcēla SIA Kuldīgas būvserviss. Darbu vadītājs Uģis Brēdiķis pastāstīja, ka lielā augstuma dēļ process bijis diezgan sarežģīts. „Tornis ir 13,5 metrus augsts. Montējām pa daļām, bet jumta konstrukciju izgatavojām uz zemes un uzcēlām augšā vienā gabalā. Tā kā tornis vairākus gadus stāvējis zem klajas debess, vajadzēja tehnisko ekspertīzi. Eksperti pārbaudīja metinājuma šuves, ģeometriju, un izrādījās, ka viss ir kārtībā, tomēr metāla konstrukcijas vajadzēja pārkrāsot, lai būtu droši, ka visi savienojuma mezgli ir pasargāti no korozijas, un kalpotu daudzus gadus.” Pēdējais, kas bija jāizdara celtniekiem: torņa priekšpusē no skaidu un smilts maisījuma jāizveido drošības spilvens (ja nu gadās kritiens).

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: