Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
Svētdiena, 2018. gada 23. septembris, 08:01
+13° C, vēja ātrums 8.2 m/s, R-DR vēja virziens

Bērnudārzos sākusies vasara

2016. gada 2. jūnijā, 15:13
Raksta autors: Vija Zariņa
Bērnudārzos sākusies vasara
Foto: Aivars Vētrājs
Pirmsskolas izglītības iestādēs izlaidums lielākoties jau noticis, tiek uzņemtas jaunas grupas un plānots remonts.

Mazā bērnu skaita un remonta dēļ uz visu vasaru (no jūnija līdz augustam) vai īsāku laiku tiek aizvērtas pirmsskolas grupas pie pamatskolām un Kuldīgas 2. vidusskolas, tā būs, piemēram, Ēdolē un Rendā. Savukārt visas trīs pilsētas pirmsskolas iestādes – Ābelīte, Cīrulītis un Bitīte – ar samazinātu grupu skaitu strādās visu vasaru. Šovasar vairāku bērnudārzu audzēkņi netiks apvienoti vienā iestādē.

Ābelītes vadītāja Ruta Ziemele pastāstīja, ka 50 mazie beiguši bērnudārzu pilsētā un dosies uz 1. klasi, savukārt Pelču filiālē tādi bijuši septiņi. Tikpat var uzņemt no jauna, un grupas esot jau izveidotas. Šajās dienās remonts sāksies vienā Pelču filiāles grupā.

Cīrulīša vadītāja Inguna Krebse informē: iestādi beiguši 47 audzēkņi. Tiek komplektētas jaunas grupas, telpās iecerēts sīks remonts, viens rotaļlaukums tikšot pārklāts ar mīksto segumu. Ja tiks iegūta nauda projektu konkursā Labie darbi, taps arī zaļā klase.

Skrundas Liepziediņā izlaidums bija 34 bērniem, šeit izveidotas jaunas grupas ar 2014. gadā dzimušajiem, un, kā komentēja iestādes vadītāja Dzintra Eglīte, četri palikuši rindā – tā ilgi neesot noticis. „Tiks remontēta veļas māja, virtuve, tieši ēdiena gatavošanas telpa.” Iepriekšējā rudenī nojauktas visas nojumes, kas kļuvušas gandrīz vai bīstamas, un vadītāja cer, ka jūnijā ar SIA Kamenes palīdzību bērnudārzs tiks vismaz pie vienas jaunas nojumes. Tiks arī labots skurstenis.

Alsungas Miķelītim bijuši deviņi absolventi, un vadītāja Aleta Lipsne stāsta: „Vislielākais un neprognozējamākais pieplūdums bija pusotru gadu veco jeb vismazāko bērnu grupā.” Jūlijā Miķelītis būs slēgts, vasarā vienas grupas telpās paredzēts mainīt linoleju.

 

Attēlā:

Zaķīšu grupas izlaidums Kuldīgas bērnudārzā Ābelīte. Uzvesta ludziņa Pepija Garzeķe. Teicēju lomā Raivo Romans un Elizabete Junkere.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: