Vārda dienu svin: Verners, Muntis
Trešdiena, 2018. gada 19. septembris, 21:46
+16° C, vēja ātrums 4.1 m/s, D-DR vēja virziens

Tehnikumā – izdevīgi

2016. gada 30. jūnijā, 15:56
Raksta autors: Klinta Tāfelberga
Tehnikumā – izdevīgi
Foto: Lāsma Reimane
Klāt īstais laiks domāt, ko darīt pēc devītās vai divpadsmitās klases. Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums (KTTT) šovasar uzņem mācīties gribošus jauniešus gan ar pamatizglītību, gan vidējo. Šīgada uzņemšana turpināsies līdz pat vasaras beigām.

Tehnikumā jau ir pieteikušies 33 jaunieši ar pamatizglītību, bet vidusskolas absolventi parasti sarosās jūlijā, augustā, jo liela daļa vasarā strādā, par mācībām vēl nedomā. „Jaunieši mūsdienās ir mazāk ieinteresēti, tomēr studentu šeit netrūkst. Pie mums mācās ne tikai no Kuldīgas, bet arī no Dobeles, Siguldas un citām pilsētām,” stāsta KTTT uzņemšanas komisijas locekle Gita Arājuma.

Lai iestātos, ir vajadzīga jaunieša fotogrāfija, izglītības dokumenti (atestāts par pamatizglītības vai vidējās iegūšanu un sekmju izraksts). Pēc dokumentu iesniegšanas, topošajam nepilngadīgajam studentam kopā ar kādu no vecākiem ir jāaizpilda iesniegums, aptauja u.c. Tehnikumā var apgūt tūrisma, skaistumkopšanas, ēdināšanas un restorāna servisa pakalpojumus, kokizstrādājumu dizainu, arī automehāniķa profesiju. G.Arājuma skaidro: „Tehnikums piedāvā gan četrgadīgo, gan trīsgadīgo mācību programmu. Kā arī Eiropas Savienības fondu atbalstītās mācību programmas jauniešiem ar vidējo izglītību.”

KTTT topošais pirmkursnieks Dāvids Ķīvītis stāsta: „Kuldīgas Centra vidusskolā pabeidzu 9. klasi un nolēmu mācības turpināt Kuldīgā. Parastā vidusskola mani nevilināja, tāpēc nolēmu iestāties tehnikumā.” Dāvids atzīst, ka tas ir daudz izdevīgāk, jo tehnikumā var apgūt gan vidusskolas izglītību, gan profesiju, kas dod tālāku iespēju mācīties augstskolā ar plašākām zināšanām par izvēlēto profesiju. D.Ķīvītis ir izvēlējies kļūt par ēdināšanas speciālistu, jo jau no bērnības viņam esot paticis palīdzēt mammai virtuvē, uztaisīt ģimenei brokastis.

Šogad jaunieši visvairāk ir iecienījuši kļūt par automehāniķiem, mēbeļu dizaina un ekotūrisma speciālistiem. Jauniešiem ir iespēja saņemt stipendiju līdz pat 150 eiro. Vairāk informācijas: www.kuldigastehnikums.lv.

 

Attēlā:

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma uzņemšanas komisijas pārstāves raugās, kā Kuldīgas Centra vidusskolas 9. klases absolvents Dāvids Ķīvītis kopā ar mammu Natāliju Ķīvīti aizpilda iesniegumu, lai iestātos tehnikumā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: