Vārda dienu svin: Verners, Muntis
Trešdiena, 2018. gada 19. septembris, 22:24
+16° C, vēja ātrums 4.1 m/s, D-DR vēja virziens

Pelčos būvē tiltus

2016. gada 22. jūlijā, 13:30
Raksta autors: Krista Papēde
Pelčos būvē tiltus
Foto: Publicitātes foto
Vairākas identitātes, svešie un savējie, saikne ar tautību – tās ir tēmas, par kurām nedēļu Pelčos diskutēts starptautiskās jauniešu neformālās izglītības programmas Bridge It! (Pārmet tiltu!) seminārā Kopienu dalījums: mēs un viņi.

Šogad pasākumos varēja iesaistīties jaunieši no 18 līdz 28 gadiem no visām Baltijas valstīm un Krievijas ziemeļrietumu daļas. Programma cer veicināt Baltijas jūras reģiona attīstību, kopā meklējot risinājumu sociālajām problēmām un stiprinot kaimiņvalstu sadraudzību.
Vienlaikus Krievijā, Karēlijā, notika seminārs Kopienu dalījums: zaļi vai izšķērdīgi?, kur dalībnieki diskutēja par ekoloģiju un vides aizsardzību, paši vadīja darbnīcas un brīvprātīgi strādāja botāniskajā dārzā.
Kā norāda programmas koordinatore Latvijā Inga Bodnarjuka, svarīga ir arī vietējo iesaiste, tādēļ Pelču semināra laikā apmeklētas Dzīres Kuldīgā, izpētot dažādas pilsētas daļas un aptaujājot iedzīvotājus. „Priecājāmies satikt iepriekšējo gadu dalībnieces: Elīnu Šmiti, kura strādā par grāmatvedi Kuldīgas bibliotēkā, un Kitiju Fricsoni, kura strādā Pelču pagasta pārvaldē.” Abos semināros izstrādātas sociālo projektu idejas, un labākos autorus no 15. līdz  21. augustam gaida vēl viena tikšanās Igaunijas pilsētā Tartu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: