Vārda dienu svin: Andulis, Alnis
Piektdiena, 2018. gada 19. janvāris, 21:16
-7° C, vēja ātrums 1 m/s, Z vēja virziens

Laukos tiešām jauki dzīvot!

2016. gada 16. augustā, 15:18
Raksta autors: Lāsma Reimane
Laukos tiešām jauki dzīvot!
Foto: Aivars Vētrājs
12. augustā noslēdzās desmit dienu nometne Padures pagasta zemnieku saimniecībā Birzgaļi, to jau trešo gadu vadīja saimniece Dace Zommere.

Šogad nometnē piedalījās 22 bērni no sešiem līdz 14 gadiem. Dace stāsta: „Nometnes nosaukums ir Jauki dzīvot laukos, lai bērni saprot, uz kurieni dodas un kas viņus sagaida. Šogad bija ļoti nepateicīgs laiks, jo daudz lija.” Bet saimniece priecājas, ka visvairāk bērniem patikuši dzīvnieki. Ja gadījumā kādu dienu nav tikuši pie lopiņiem, tad bērni bijuši bēdīgi. Iepriekšējos gadus nometnes dalībnieki bija vecumā no astoņiem līdz 12 gadiem, tad bijis daudz vieglāk darboties, jo intereses bija vienādas.

Nodarbībās tika veidotas māla figūras, kuras bērni dāvināja vecākiem, baroti dzīvnieki, krāsoti akmeņi, iepazīti koki. Bērni arī veidoja priekšnesumu, kuru rādīja pēdējā nometnes dienā, lai iepriecinātu vecākus. Priekšnesuma tēma bija koki, to labās īpašības. Dace saka paldies Kuldīgas novada domei par finansējumu, bērniem bijis jāmaksā vien 30 eiro par ēšanu. „Paldies arī skolotājām Anitai Sāmietei un Rūtai Ķergalvei. Pati pēc profesijas esmu pirmsskolas audzinātāja un zinu, kā ir strādāt ar bērniem. Visu rudeni būs patīkamas atmiņas par šo laiku. Varēšu staigāt pa savu saimniecību un atcerēties jaukos notikumus.”

Kuldīdzniece, 10 gadus vecā Marika Jēkabsone saka: „Šī nometne man ļoti patīk. Piedalos jau trešo gadu. Šeit ir kā īstos laukos, var barot govis, cūciņas, vistiņas un pavadīt laiku kopā ar citiem bērniem. Spēlējām dažādas spēles. Man patīk tas, ka visi šeit jūtas vienādi un neviens netiek atstumts. Ja ir kāda problēma, tad tā tiek risināta. Man ļoti patika veidot ciematiņu no kartona un plastilīna.”

Miķeļa mamma Inese Mežiņa atzina: „Uz šo nometni bērns nāk tāpēc, lai būtu pārmaiņas. Maziem bērniem nebija citu iespēju, izdomājām, lai nāk, redz dzīvniekus un pavada laiku laukos, svaigā gaisā. Programma šķita interesanta, dēls iepazina un lasīja zāļu tējas, darbojās ar mālu, krāsoja, iepazina kokus, bet vislielākā  sajūsma bija par dzīvnieku barošanu. Iegūti arī jauni draugi.”

 

 

Attēlā:

Nometnes noslēgumā bērni rāda, ko desmit dienu laikā ir iemācījušies.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: