Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
Svētdiena, 2018. gada 23. septembris, 07:29
+12° C, vēja ātrums 7.7 m/s, R-DR vēja virziens

Attīstīs tehnisko domāšanu

2016. gada 30. augustā, 15:46
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Attīstīs tehnisko domāšanu
Foto: Aivars Vētrājs
Vakar Kuldīgā, Pilsētas laukumā 3, trešajā stāvā, atklāts novada bērnu un jauniešu centra (BJC) tehniskās jaunrades centrs.

Ar šo mācību gadu bērni un jaunieši tajā varēs darboties automodelisma, lidmodelisma, radio un kino amatieru un multimediju pulciņā. „Tehnoloģiju nozīme ikdienā pieaug, tādēļ priecājamies, ka jauniešiem pieejama tehniskā jaunrade,” sacīja BJC direktore Inese Astaševska. „Esam spēruši pirmo soli – centrs ir atvērts, bet darba vēl daudz, lai to pilnveidotu, papildinātu ar dažādām tehnoloģijām, meklētu speciālistus, kuri bērniem mācītu ar tām darboties.” Pēc Jaunā gada tajā sāks darboties arī akvalangistu pulciņš Ivo Lūša vadībā.

Jaunums Kuldīgā ir trases automodelisma pulciņš, kuru vadīs Toms Girvaitis: „Kopā ar jauniešiem veidosim automodeļus, komplektēsim, brauksim pa trasi. Esmu bijis skatīties, kā šāds pulciņš darbojas Ventspilī, arī citviet Latvijā. Automodelismā tiek rīkotas sacensības. Ja skolēniem būs interese, piedalīsimies.” Lai pulciņš varētu darboties, vienā tehniskās jaunrades centra telpā izveidota automodelisma trase ar astoņiem sacīkšu celiņiem.

„Šis centrs ierīkots vairākās kārtās,” pastāstīja Kuldīgas novada pašvaldības projektu speciāliste Zane Mieze. „Būvdarbus paveica SIA AB būvniecība. Tika izremontētas telpas, mainīts ēkas jumts, iegādātas mēbeles un telpas iekārtotas ar tehniskajai jaunradei vajadzīgo.”

Centra kopējās izmaksas ir 200 tūkstoši eiro bez PVN.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: