Vārda dienu svin: Modris, Matīss, Mariss
Piektdiena, 2018. gada 21. septembris, 09:26
+16° C, vēja ātrums 2.1 m/s, D-DA vēja virziens

Hugo un Elene ir atvērti draudzībai

2016. gada 13. septembrī, 15:39
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Hugo un Elene ir atvērti draudzībai
Foto: Aivars Vētrājs
Ar programmas Erasmus+ atbalstu Pelčos deviņus mēnešus strādās brīvprātīgie Hugo Basanta no Spānijas un Elene Kazievi no Gruzijas.

Nesen abi jaunieši Pelču bibliotēkā iepazīšanās vakarā stāstīja par savu valsti un to, ko gaida no brīvprātīgā darba Latvijā. Abi ir gatavi iemācīties latviešu valodu, iepazīt mūsu kultūru utt. 
Jaunieši dzīvo Kuldīgā, bet katru dienu uz Pelčiem brauc kā uz darbu un vietējiem cilvēkiem gatavo dažādas nodarbes. „Viņi ļoti vēlas daudz redzēt, tāpēc, ja kāds būtu ieinteresēts viņus kaut kur aizvest vai ar viņiem sadraudzēties, droši meklējiet Pelču bibliotēkā!” mudina bibliotēkas vadītāja Daina Girvaite.

 

Mīļākie svētki – Jāņi

Hugo nāk no Galisijas apgabala Spānijā, viņa dzimtā pilsēta ir Karunja. „Galisija ir pavisam atšķirīga no pārējās Spānijas. Tā ir vieta, kur gandrīz nekad nav labs laiks, nav saules. Toties ir kalni un ļoti skaista, zaļa daba,” tā dzimto apgabalu raksturo puisis. Izrādās, ka mīļākie svētki viņam un arī daudziem galisiešiem ir Jāņi, ko svin, pludmalē kurinot ugunskurus un trīs reizes lecot tiem pāri. Hugo, protams, gribētu redzēt, kā šos svētkus svin latvieši, bet ap Jāņiem viņi jau būs devušies prom. Līdz tam vēloties cilvēkus iepazīstināt ar savas zemes kultūru, piedalīties pasākumu rīkošanā un iepazīt vietējo kultūru. „Esmu brīvprātīgais un vēlos šeit darīt labus darbus,” viņš teica.
Hugo piedalās spāņu valodas nodarbībās Pelču bibliotēkā un kopā ar Eleni mācīs angļu valodu pirmsskolas izglītības iestādes Ābelīte Pelču filiāles bērniem. 

 

Patīk latviešu valoda

Elene ir osetīniete, bet dzimusi un augusi Tbilisi. Meitenei latviešu valoda patīkot – tās skanējumā viņa atradusi līdzības ar gruzīnu valodu. „Kad izlasīju šī projekta aprakstu, biju gatava braukt, jo esmu piedalījusies līdzīgā projektā Gruzijā, kur mazā ciematiņā jauniešiem trūka interesantu nodarbju. Pelčos piedāvāšu tādas nodarbības, kas varētu interesēt jaunus cilvēkus, tāpēc man ļoti svarīgi uzzināt, ko viņi paši gribētu,” teica Elene. Viešņa gatava interesentiem mācīt gan angļu, gan gruzīnu valodu. Var pieteikties arī gruzīnu dejām, kas ceturtdienās 18.00 notiks Pelču tautas namā.

 

Attēlā: Brīvprātīgie Elene Kazievi no Gruzijas un Hugo Basanta no Spānijas gatavi dot ieguldījumu Pelču pagasta sabiedriskajā dzīvē un mācīties latviešu valodu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: