Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
Svētdiena, 2018. gada 23. septembris, 09:37
+13° C, vēja ātrums 8.7 m/s, R-DR vēja virziens

Ko tu zini par Latviju?

2017. gada 27. martā, 18:21
Raksta autors: Vija Zariņa
Ko tu zini par Latviju?
8. klašu konkursā "Ko tu zini par Latviju?" kabilnieku komanda – Paula Marta Ozoliņa, Norgita Līga Horsta un Anželika Laumane – liek mozaīku, kurā attēlota aktrise Indra Burkovska.
Foto: Aivars Vētrājs
Novada 8. klašu audzēkņi Kuldīgas Centra vidusskolā (KCV) sacentās zināšanās par Latvijas kultūrvēsturi, mūziku, savu tuvāko apkaimi, un visvairāk punktu ieguva mājinieku komanda.
Pēdējos gados publiski tiek uzsvērts: zināt Latvijas vēsturi, ģeogrāfiju un izcilos ļaudis ir moderni un pareizi. Šo pārliecību stiprina televīzijas šovi, konkursi radiostacijās un laikrakstos.


KOPĀ AR MUZEJU

Kuldīgas novadā pirmoreiz rīkots konkurss astotklasniekiem Ko tu zini par Latviju?, tā krustmātes bija metodisko apvienību vadītājas Antra Spuļģe un Larisa Flugrāte. Skolēniem pareizā secībā bija jāsaliek visu Latvijas prezidentu foto, jāatbild uz jautājumiem par valsts vēsturi, Dziesmu un deju svētkiem, jāpazīst Kuldīga senās fotogrāfijās, kā arī par godu Latvijas simtgadei jāizpilda radošs uzdevums. Muzejpedagoģe Baiba Mateviča piedāvāja salikt mozaīku, kurā attēlota kāda izcila Kuldīgas puses personība, šis cilvēks bija jāpazīst, bet apraksta tukšajās vietās jāielīmē atbilstošie vārdi.


PIRMIE – MĀJINIEKI

Pirmo vietu un 82 punktus (no 99) izcīnīja KCV komanda, otrajā vietā Kuldīgas 2. vidusskola (71), trešajā – Z.A.Meierovica Kabiles pamatskola (70), pavisam nedaudz atpalika Kuldīgas pamatskola. Vēl piedalījās Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola, Laidu, Vārmes un Turlavas pamatskola.
Tika uzklausītas arī dalībnieku pārdomas un ierosinājumi – viņiem paticis, kaut ko līdzīgu vajadzētu organizēt atkal.

Daudziem simpatizējusi B.Matevičas organizētā spēle, bet ne visai pie sirds bijis radošais uzdevums, vairāki pusaudži gribētu vēl grūtākus jautājums, arī tādus, kas attiecas uz visu Latviju, ne vien dzimto novadu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: