Vārda dienu svin: Agnese, Agnija, Agne
Svētdiena, 2018. gada 21. janvāris, 08:32
-12° C, vēja ātrums 0.5 m/s, D vēja virziens

Studijām jārit kā iepriekš

2017. gada 21. aprīlī, 04:00
Raksta autors: Vija Zariņa
Studijām jārit kā iepriekš
Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas likvidācijas komisijas priekšsēdis Jānis Stonis atbild uz Kuldīgas filiāles studentu jautājumiem.
Foto: Aivars Vētrājs
Studentu jautājumi, Latvijas Universitātes (LU) un Kuldīgas pašvaldības nodomu protokola parakstīšana – tāda vakar bija Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) Kuldīgas filiāles studentu un pasniedzēju tikšanās ar LU rektoru Indriķi Muižnieku.
CER UZ AUGLĪGU SADARBĪBU

„Šodien ir mazliet skumja diena,” īso uzrunu sāka RPIVA rektore Daina Voita, uzsverot, ka šeit ar domi izveidojusies lieliska sadarbība. Viņa pateicāsstudentiem un novēlēja plauksmi pilsētai.

„Nedomāju, ka šis brīdis ir bēdīgs,” teica I.Muižnieks.
„Tas ir brīnišķīgs aizsākums. Galu galā tā būs Latvijas Universitāte.

Visam labajam nav jāpaliek Rīgā, bet jāizplatās arī citur.” Rektors iepazīstināja ar savas augstskolas stratēģiju, ar ambiciozo ideju par Akadēmiskā centra izveidi Torņakalnā, ar iespējām pēc doktorantūras un pētījumu prioritātēm.

Viņš pauda neizpratni, kādēļ līdz šim izskanējis tik daudz aizdomu un neizpratnes. Ikvienam esot skaidrs: valsts augstskolu ir par daudz, tāpēc augstākās izglītības optimizācijā LU kļuvusi par pionieri, cerot uz labiem augļiem.


PARAKSTA NODOMU PROTOKOLU

Domes priekšsēde Inga Bērziņa pateicās RPIVA par sadarbību, studentiem par uzticību šai filiālei. Tad svinīgi tika parakstīts nodomu protokols par pašvaldības un LU sadarbību, saturu sīkāk neiztirzājot.

RPIVA filiāles zāle bija studentu pārpilna, viņi demonstrēja samērā skeptisku noskaņojumu un jautāja, piemēram, vai sākumskolas un pirmsskolas pedagogu programma turpināsies, ja LU tādas pirmsskolas skolotāju programmas nav. Kas notiks ar studiju kredītiem, ja viena līguma slēdzējpuse ir RPIVA? Vai paliks tie paši pasniedzēji? Vai mainīsies mācību dienas? Kādēļ savulaik likvidētas LU radītās filiāles?

I.Muižnieks un likvidācijas komisijas priekšsēdis Jānis Stonis centās atbildēt uz katru vaicājumu. Galvenā atziņa: attiecībā uz studijām, līgumiem un termiņiem visam jārit kā iepriekš.
Vasarā tiks izsludināta jaunu studentu uzņemšana.

Likvidācijas komisija sākšot pārrunas ar Studiju fondu un bankām par kredītu noformēšanu atbilstoši jaunajai situācijai. Publiski tika nosaukts komisijas darbinieces telefona numurs (67034401), lai ikviens var noskaidrot sev svarīgo.

Tikšanās beidzās ar simbolisku dāvanu pasniegšanu un dzimšanas dienas apsveikumu D.Voitai.

3. janvārī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) publiskoja projektu par RPIVA pievienošanu LU, 28. martā lēmumu pieņēma Ministru kabinets, bet aprīļa sākumā darbu sāka likvidācijas komisija, kurā ir RPIVA, LU, IZM un Latvijas Mūzikas akadēmijas pārstāvji. No 1. oktobra RPIVA un tās filiāles turpinās darbu kā LU struktūrvienības.
Komentāri
Jānis
2017. gada 25. aprīlī, 18:50
Domāju, ka Dainai Voitai nav nemaz tik skumīgi, ņemot vērā ka RPIVA vadība gatavojas izmaksāt sev kompensācijas plus atlaišanas pabalstu, kas rektores kundzei aprēķināts 100 000 apmērā!!!!!
Pievieno jaunu komentāru: