Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
Svētdiena, 2018. gada 23. septembris, 09:28
+13° C, vēja ātrums 8.7 m/s, R-DR vēja virziens

"eTwinning" – ideju krātuve skolotājiem

2017. gada 3. novembrī, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
"eTwinning" – ideju krātuve skolotājiem
Kuldīgas bērnudārza "Cīrulītis" skolotāja Liene Bulava (no kreisās) rāda projektu par veselību un rotaļām, ko kopā ar kolēģēm izstrādājusi Eiropas skolu kopienas "eTwinning" mācībās Čehijā. Līdzās Danute Popoviča (Lietuva) un Solina Lizona (Polija).
Foto: Lienes Bulavas arhīvs
„Eiropas skolu kopienā "eTwinning" var gūt ierosmes darbam, sazināties ar ārzemju kolēģiem, pievienoties citu valstu projektam vai atrast partnerus savējam,” tā secinājusi Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādes "Cīrulītis" skolotāja Liene Bulava, kura nesen atgriezusies no semināra Čehijā.
Tur skolotāji un citi izglītības speciālisti no 22 Eiropas Savienības un citām valstīm mācījās rakstīt projektus izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta programmā Erasmus+. Čehijā L.Bulava nokļuva ar eTwinning un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras starpniecību.

Parasti programmā Erasmus+ iesaistoties vispārizglītojošo skolu pedagogi, bet Liene pārliecinājusies, ka arī pirmsskolai sadarbība ar ārvalstu kolēģiem paver pavisam jaunas iespējas. Viņas mērķis ir uzrakstīt projektu, lai apgūtu citu valstu ekoskolu un bērnudārzu pieredzi.


KOPĀ AR LIETUVIETI UN POLIETI

Seminārā četras Latvijas skolotājas četras dienas Štirinas pilī Prāgas piepilsētā kopā ar citu valstu kolēģiem mācījušās, kā projektam aizpildīt anketu, atrast partnerus un finansējumu. „Pirmais uzdevums bija atrast cilvēkus, ar kuriem kopā izstrādāt projekta paraugu. Pirms uz turieni braucām, bija jāaizsūta idejas skice – par ko gribētu rakstīt. Pēc tematiem izveidojās komandas. Es kopā ar pirmsskolas pedagoģēm no Polijas un Lietuvas strādāju pie projekta Veselība caur spēlēm, ēdienu un smaidu. Pamatojoties latviešu, lietuviešu un poļu etnogrāfiskajās spēlēs un rotaļās, bērniem tiek mācīti veselīga dzīvesveida pamati. Ļoti labi, ka varējām tikties personīgi, jo platformā savus partnerus nesatiekam un nezinām, kas tie par cilvēkiem. Mūsu kopdarbam būs arī turpinājums – katra savā bērnudārzā izmantos citu valstu rotaļas. Tas jāizdara līdz šī mācību gada beigām.”


VIETA, KUR SADARBOTIES

Interneta platformā eTwinning L.Bulava iesaistījusies jau pirms četriem gadiem: „Tajā var piereģistrēties skolotāji, mācību pārziņi, skolu bibliotekāri vai citi izglītības darbinieki un arī bērni. Finansiāla ieguvuma nav, bet Eiropas skolotājiem tā ir ļoti laba iespēja ideju apmaiņai.”

Viena eTwinning iespēja – kopīgi projekti. „Var veidot pats savējos un aicināt citu valstu skolotājus piedalīties. Pirms pāris gadiem īstenoju projektu Citādā Ziemassvētku egle, kurā piedalījās partneri no Polijas, Igaunijas, Rumānijas, Slovākijas, Spānijas. Mūsu mērķis bija bērniem parādīt, ka var eglīti mežā necirst, bet pagatavot no visdažādākajiem materiāliem. Manā grupiņā to taisījām no čiekuriem, un tā tagad mums ir katros Ziemassvētkos.

Esmu arī piedalījusies citu projektos. Kāds izveido programmu, ko visiem darīt, un tad savā bērnudārzā to darām, nofotografējam un interneta vietnē publicējam atskatu uz pasākumu. Tie, kuri projektā piedalījušies, var redzēt, kā to pašu darījuši citi, – brīnišķīga iespēja smelties idejas. Piemēram, projektā Mājdzīvnieki tapa fotogrāfijas un vecāku pierakstītas bērnu domas par mājdzīvniekiem.”

Liene mudina arī citas pirmsskolas pedagoģes izmantot platformas eTwinning plašās iespējas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: