Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
Svētdiena, 2018. gada 23. septembris, 10:12
+13° C, vēja ātrums 7.7 m/s, R-DR vēja virziens

Otrā vieta valstī un "Mazā pūce"

2017. gada 17. novembrī, 06:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Otrā vieta valstī un "Mazā pūce"
Latvijas skolu reitingu veido augsts audzēkņu vērtējums centralizētajos eksāmenos, kā arī izcilu pedagogu darbs. Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolai balvas nodrošina latviešu valodas skolotāja Rita Kunga, direktore Valda Gaure un angļu valodas skolotāja Agita Zubriļena.
Foto: Laila Liepiņa
Draudzīgā aicinājuma fonda organizētajā skolu reitingā Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola (specializēto skolu grupā) ierindojusies otrajā vietā aiz Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas.
Aizvakar no Cēsu Draudzīgā aicinājuma ģimnāzijas, kur notika svinīgais pasākums, kuldīdznieki atveda arī Mazo pūci par izciliem rezultātiem latviešu valodā un diplomus par otro vietu angļu valodā, kā arī par izcilu mācību darba organizāciju (to saņēma vadība). Skolas saime lepojas arī ar piekto vietu matemātikā. Reitings tiek noteikts pēc speciālas formulas, vērā ņemot centralizēto eksāmenu rezultātus.

Latviešu valodas skolotāja Rita Kunga priecājas, ka apbalvojumus nopelnījusi viņas pirmā audzināmā klase: „Viņi visi ir mani mīlulīši. Klase bija ļoti radoša, talantīga un atsaucīga: mākslinieki, keramiķi, mūziķi, dziedātāji, pasākumu organizatori. Gandrīz visi tagad labi iestājušies augstskolās, tikuši budžeta vietās, ieguvuši dažādas stipendijas.” Skolotāja arī lepna, ka trīs audzēknes – Agrita Cimermane, Anna Valtere un Renāte Vītiņa – saņēmušas uzņēmuma SilJa stipendiju, ko pasniedz Kuldīgā.

Pedagogi smejas, ka pūces pelna jau visu šo gadsimtu. Lielo pūci, ko piešķir par 1. vietu kopvērtējumā, saņēmuši 2001. gadā, pērn – Mazo pūci par panākumiem latviešu valodā. Bijuši arī goda raksti un atzinības.

Visu skolu reitings apskatāms Draudzīgā aicinājuma fonda mājaslapā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: