Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
Svētdiena, 2018. gada 23. septembris, 07:31
+12° C, vēja ātrums 7.7 m/s, R-DR vēja virziens

Iegūta profesija un jauni draugi

2018. gada 12. martā, 04:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Iegūta profesija un jauni draugi
Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu ceturtdien beidza 28 audzēkņi četrās specialitātēs: autoelektriķi, loģistikas darbinieki, ēdināšanas speciālisti un aukles.
Foto: Lāsma Reimane
„Prakses laikā sapratu, ka aukles profesijā tiešām gribētu strādāt,” saka Zane Karlshofa, kas nupat kļuvusi par Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma absolventi.
Pagājušo ceturtdien šo skolu beidza 28 audzēkņi tādās programmās kā autoelektriķis, loģistikas darbinieks, ēdināšanas speciālists un aukle. Vairāki ieguvuši otro un pat trešo profesiju. Audzēkņi iesaistījušies projektā Jauniešu garantija*.

Z.Karlshofa stāsta: kā topošā aukle uzzinājusi daudz jauna par saskarsmi ar bērniem, par radošām nodarbēm ar mazuļiem. „Šī man ir jau trešā specialitāte,” stāsta Zane, „bet tehnikumu beidzu jau otrreiz, jo pirms divarpus gadiem ieguvu loģistikas darbinieces diplomu. Kurzemniekā ieraudzīju, ka tehnikumā ir jauna programma auklēm. Domāju, ka iegūšu tādas zināšanas, kas man kā mammai noderēs ne tikai profesionālajā darbībā, bet arī ikdienā. Visvairāk patika rokdarbi, pasniedzēja daudz ko iemācīja. Man patīk izšūt spilvenus, un bija interesanti darīt kaut ko vēl nezināmu, piemēram, filcēt vai gatavot maskas. Mācības paskrēja nemanot. Tagad meklēju darbu, labprāt strādātu bērnudārzā. Apsveru iespēju rudenī iestāties augstskolā, lai kļūtu par pirmsskolas skolotāju.”

Savukārt Gita Celma apguvusi loģistiku un šeit ieguvusi arī jaunus draugus: „Astoņi cilvēki, kuri šo specialitāti pabeidzām, bijām ļoti draudzīgi un izpalīdzīgi – kā otra ģimene. Šo profesiju es iesaku tiem, kuri tiešām zina, ka tā noderēs. Noteikti meklēšu darbu šajā jomā. Arī projektu Jauniešu garantija iesaku citiem. Zināšanas ieguvu vairāk praksē nekā skolas solā.”

* Nodarbinātības valsts aģentūras projekts
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: