Vārda dienu svin: Modris, Matīss, Mariss
Piektdiena, 2018. gada 21. septembris, 11:39
+20° C, vēja ātrums 3.1 m/s, D-A vēja virziens

Vācu draugiem rāda interešu izglītību

2018. gada 11. maijā, 02:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Vācu draugiem rāda interešu izglītību
Gēsthahtes skolēni un skolotāji no Vācijas šajā reizē iepazīst mūsu interešu izglītību un viesojas arī Kuldīgas tehniskās jaunrades centrā.
Foto: Andra Ālīte
Kuldīgas peldbaseinu, atjaunoto mūzikas skolu, tehniskās jaunrades centru, Ēdoles pili un citas interesantas vietas mūspusē apskatījuši viesi no Bertas fon Zutneres vidusskolas Gēsthahtē (Vācijā).
IEPAZĪSTAS NO JAUNA

Kuldīgas Centra vidusskola (KCV) ar gēsthahtiešiem draudzējas jau 25 gadus. Tikšanās pārmaiņus katrā pilsētā tiek rīkota reizi gadā. Šoreiz atbraukuši 12 skolēni un trīs skolotāji. KCV direktores vietniece Indra Iveta Gaile stāsta: „Tas bija iepazīšanās brauciens, jo viena no skolotājām, kura atbild par sadarbību, ir devusies pensijā, tāpēc ieradās jaunā koordinatore. Iepazīties atbraucis arī Gēsthahtes skolas jaunais direktors Kajs Nergers.” Izmaiņas izglītības sistēmā notiekot arī Vācijā: „Mēs stāstījām par savu kompetenču pieeju, viņi – par pārmaiņām savās skolās.”

No KCV puses sadarbību koordinē skolotāja Monta Svilpe: „Plānojam to padziļināt, visu mācību gadu strādājot pie konkrēta temata, kas varētu būt aktuāls mums kā ekoskolai, piemēram, godīga tirdzniecība. Tas ļautu iegūt Eiropas finansējumu, lai labāk sagatavotu ikgadējās draugu tikšanās. Taptu arī kāds noteikts rezultāts, kas būtu nozīmīgs ne tikai skolai, bet sabiedrībai kopumā.”


KOPĀ DZIED UN ZĪMĒ

I.I.Gaile no vācu viesiem dzirdējusi labas atsauksmes: „ Viņiem viss ļoti patika. Šajā reizē vairāk rādījām interešu izglītību. Divas dienas vācu bērni piedalījās mācību stundās: mūzikā dziedāja kopā ar mūsējiem, vizuālajā mākslā zīmēja un veidoja, peldbaseinā bija ūdens aerobika. Viesi iegriezās arī Jauniešu mājā, tehniskās jaunrades centrā un mūzikas skolā. Viena diena tika veltīta suitu novadam, jūras krastam un Ēdoles pilij. Viņiem ļoti patika arī jaunā Kuldīgas vēstures ekspozīcija. Šīgada vizīte tika pieskaņota pasākumam Lido zivis, un tas nelika vilties. Bērni dzīvoja ģimenēs, un tās bija sagatavojušas atsevišķu izklaides programmu.”

Sadarbības mērķis ir paplašināt vācu skolēnu un pedagogu zināšanas par Latviju, mūsu kultūru un tradīcijām, padziļināt izpratni par izglītības sistēmu, tostarp interešu izglītību Latvijā. Bet KCV jauniešiem tā ir iespēja labāk apgūt svešvalodu, tomēr saziņā viņi izvēlas angļu, nevis vācu valodu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: