Vārda dienu svin: Raimonda, Raina, Tāle, Klementīne
Ceturtdiena, 2017. gada 27. aprīlis, 02:20
+1° C, vēja ātrums 1.5 m/s, D vēja virziens

Jūra paņem laiviniekus

2016. gada 24. oktobrī, 12:28
Raksta autors: Juris Lipsnis
Jūra paņem laiviniekus
Foto: Juris Lipsnis
Svētdienas pievakarē Jūrkalnē netālu no centra pludmales jūrā apgāzusies zvejas laiva, kurā bijuši trīs cilvēki, bet tikai vienam izdevies izglābties. Kad cietušais izkļuvis krastā, tuvumā esošie makšķernieki izsaukuši glābējus un mediķus.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā izsaukums reģistrēts 19.09, un informācija par notikušo nekavējoties nodota arī Jūras spēku meklēšanas un glābšanas koordinācijas centram. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatējuši, ka vīrietis, kurš izpeldēja krastā, ir mediķu aprūpē. Saskaņā ar viņa teikto, jūrā apgāzusies laiva, bet viņš ir spējis izkļūt krastā, kamēr vēl divi vīrieši palikuši turoties pie apgāztās laivas. Glābēji ar laivu devās jūrā un apmēram 300 metru attālumā no krasta ieraudzīja apgāzušos peldlīdzekli. Pārmeklējot tuvāko teritoriju, cilvēki netika atrasti.

Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) uz Jūrkalni aizsūtījis krasta apsardzes kuģi KA-14 Astra un patruļkuģi P-09 Rēzekne. Diemžēl pazudušo cilvēku – divu Jūrkalnes iedzīvotāju – meklēšana, kas pārtraukta pusnaktī, beigusies bez rezultāta – viņi nav atrasti.

Krasta apsardzes dienests atgādina, ka pirms došanās jūrā ar laivu ir jāpārliecinās, ka līdzi ir nepieciešamie glābšanas līdzekļi. Ja jūrā notikusi nelaime, jāzvana uz MRCC Rīga trauksmes tālruņa numuru 115.
 

 

Attēlā - laiva apgāzusies apmēram 300 m uz Ventspils pusi no Jūrkalnes centra pludmales.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: pasts.kurzemnieks@mail.lv vai zvaniet pa tālr. 22470000.
Aptauja

Kuri tradicionālā palu šova "Lido zivis Kuldīgā" pasākumi Jūs interesē visvairāk?

Vairāki, jo tie ir pārdomāti un daudzveidīgi.
Kurzemes stāstnieku festivāls "Ziv' zup'".
Muzikāli priekšnesumi.
Vides izziņas piestātnes.
Katra gada jaunumi.
Tūristu un ceļotāju lenktuve.
Radošas nodarbes.
Tirdziņš.
Koncerti baznīcās.
Brīvdabas kino.
Pasākumus neapmeklēju.
Kurzemnieks Horoskopi