Vārda dienu svin: Antons, Antis, Antonijs
Ceturtdiena, 2018. gada 18. janvāris, 14:12
-3° C, vēja ātrums 1.5 m/s, Z vēja virziens

Ventmalā skan dziesma

2016. gada 29. maijā, 11:15
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Ventmalā skan dziesma
Foto: Aivars Vētrājs
Ar Baumaņu Kārļa un Lapas Mārtiņa kordziesmu Latviski lai atskan dziesmas sestdien sākās un ar Edgara Račevska komponēto Vakars Ventmalā noslēdzās trešais Kurzemes vīru koru dižkoncerts Skrundas estrādē.

Novadnieka, diriģenta un komponista E.Račevska izlolotie dziedāšanas svētki izauguši par koncertu, kas vienkopus pulcē gan vīru, gan sieviešu, gan jauktos korus un ansambļus no visas Latvijas. Uz skatuves kāpa 15 kolektīvi no Talsiem, Liepājas, Ventspils, Nīcas, Kandavas, Brocēniem, Rīgas un Carnikavas. E.Račevskis bija atvedis savu Rīgas Latviešu biedrības kori Latvis, bet Skrundu pārstāvēja sieviešu koris Sonante (diriģente Laimdota Mūrniece). Vecie zēni diemžēl uzstāties nevarēja, jo vairāki dziedātāji sasirguši.

Skrundas kultūras nama direktore Dita Ņuņēvica atzina, ka bez E.Račevska nekas tāds nevarētu izdoties. Pasākums notiek ar viņa iniciatīvu, entuziasmu un arī viņam par godu. Visi kolektīvi ir diriģenta izraudzīti un aicināti. Lai gan pie diriģenta pults stājās teju visu kolektīvu vadītāji, E.Račevska roku mājieniem balsis pakļāvās visbiežāk. Skanēja arī vairākas viņa komponētas dziesmas.

Siltais pavasara vakars gan nerosināja pārāk daudz skrundenieku to pavadīt estrādē, bet atnākušie priecājās, ka Skrundā ir dzīvība un nenožēloja savu izvēli. „Šie vairāk ir svētki pašiem dziedātājiem – viņi sapulcējas, kārtīgi izdziedas, labi pavada laiku gan koncertā, gan pēc tam zaļumballē,” atzina D.Ņuņēvica, uzskatot, ka arī klausītāji ar katru gadu aizvien vairāk radinās pie kora dziesmas.
 

Attēlā:

Lielo kopkori diriģē novadnieks Edgars Račevskis.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: