Vārda dienu svin: Ritma, Ramona
Piektdiena, 2018. gada 20. jūlijs, 19:42
+22° C, vēja ātrums 4.6 m/s, Z-ZR vēja virziens

Ciemos Akiko un citi japāņi

2016. gada 7. jūnijā, 15:17
Raksta autors: Vija Zariņa
Ciemos Akiko un citi japāņi
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas audēju Ināras un Ziedoņa Āboliņu darbnīcā jau otrreiz ciemojušies japāņi, kuri interesējas par Latviju un mūsu amatnieku darbiem.

Stāsts par sadarbību ir interesants. Japāniete Akiko Mizoguči no Kobes savā rokdarbu veikaliņā vēlējās pārdot citu zemju amatnieku darinājumus un vispirms izvēlējās Uzbekiju. Kad Akiko bija turp aizlidojusi, nolēmusi paceļot vēl. Izvēle nejauši kritusi uz Latviju. Tā

kopš 2009. gada viņas veikaliņā var iegādāties arī latviskos darinājumus, bet pati saimniece divas trīs reizes gadā apmeklējusi mūsu zemi.  

Gadu nodzīvojusi Rīgā, iemācījusies spēlēt kokli un stabuli. Akiko diezgan labi runā latviski un brīdī, kad piemin Latviju, uzliek roku uz sirds kā simbolu, ka te atradusi ne vien ko interesantu un atšķirīgu, bet arī sev ļoti tuvu. „Jums ir brīnišķīgi rokdarbi! Pati veikalā vairs nestrādāju, rīkoju koncertus un izdodu grāmatas par Latviju; tādas jau ir piecas. Pagājušajā gadā iznāca arī mana grāmata par audumiem, cimdiem, koka darbiem, puzuriem un keramiku,” stāsta japāniete.

Savukārt kuldīdzniece I.Āboliņa atceras, kā ar Akiko pērn iepazinusies Brīvdabas muzeja amatnieku tirgū, un pēc laika jaunā paziņa bijusi klāt, lai fotografētu un vāktu citus materiālus grāmatai.

„Šoreiz deviņu tūristu grupa radusies tiešā grāmatas iespaidā. Daži darbnīcā ienāca ar šo izdevumu rokās. Viņus ļoti interesē mūsu tradīcijas un raksti, vairāki iesēdās stellēs un mēģināja izprast procesu. Viesi pirka segas, šalles un jostas, īpaša interese ir par linu.”

 

Attēlā:

Kuldīgas audēja Ināra Āboliņa darbnīcas sētā Grants ielā japāņu viesiem izrāda savu un vīra Ziedoņa veikumu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: