Vārda dienu svin: Urzula, Severīns
Svētdiena, 2018. gada 21. oktobris, 11:13
+3° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

„Francija, mēs noteikti atgriezīsimies!”

2016. gada 3. jūlijā, 12:15
Raksta autors: Inguna Spuleniece
„Francija, mēs noteikti atgriezīsimies!”
Foto: Focus arhīvs
Tā sola Kuldīgas kultūras centra jauniešu teātra Focus dalībnieki, kuri četras dienas jūnijā pārstāvēja mūsu pilsētu festivālā sadraudzības pilsētā Plezīrā (Francijā).

Francūžiem tika rādīta viduslaiku kustību izrāde Uz „jā” un „nē” tāds āksta stāsts (libreta autore un režisore Daiga Pirtniece, horeogrāfe Inita Saleniece-Purmale, tērpu autore Inta Āboliņa, āksta lomā – horeogrāfs Ruslans Kurlovičs).
D.Pirtniece priecājas, ka izdevies nokļūt franču zemē, spītējot tā brīža notikumiem – degvielas uzpildes staciju darbinieku streikam, plūdiem, pastiprinātajai drošībai Eiropas futbola čempionāta laikā.
„Piedaloties festivālos ārzemēs, ir lieliska iespēja gūt, salīdzināt, un, protams, novērtēt to, ko un kā paši darām savās mājās,” viņa uzsvēra. „Gan mēģinājuma, gan izrādes process tika organizēts rimti, kas šķita neierasti mūsu ikdienas steigai. Pirms sākām baudīt lēnas un harmoniskas pusdienas kopā ar Vācijas delegāciju no sadraudzības pilsētas Gēsthahtes un Plezīras mēra kundzi Jozefīni Kolmansbergeru (Josephine Kollmannsberger) un citiem festivāla organizatoriem, sveicām visus ar populāro dziesmu par Elizejas laukiem no Džo Dasēna repertuāra. Priekšnesums pārauga kopkorī. Sadraudzējāmies ar Gēsthahtes  hip-hopa dejotājiem.”
Focus dalībniekus patīkami pārsteidzis skatītāju līdzpārdzīvojums un bravo! saucieni pēc katras dejas izrādes laikā. Tika izteikti komplimenti par skaistajiem viduslaiku tērpiem.„Tuvāk iepazīt frančus varējām ģimenēs, kurās dzīvojām. Gaiši, atvērti un smaidoši cilvēki, nesteidzīgums, kruasānu smarža un bezgalīgā sieru izvēle. Fantastiska kultūras bagātība, ko novērtē visa pasaule. Mēs noteikti atgriezīsimies!” pārliecināta arī D.Pirtniece.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi