Vārda dienu svin: Urzula, Severīns
Svētdiena, 2018. gada 21. oktobris, 11:04
+3° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

„Bibliotēka nav miskaste”

2016. gada 12. jūlijā, 15:53
Raksta autors: Iveta Grīniņa
„Bibliotēka nav miskaste”
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas galvenās bibliotēkas kastē, kas domāta grāmatu atdošanai ārpus iestādes darba laika, tiek samestas vecas un netīras grāmatas, par ko ļoti nemierā iestādes direktore Laima Mirdza Ostele.

Pēdējā reizē kastē bija iemestas vismaz 30 ilgi kaut kur bēniņos stāvējušas grāmatas.

L.M.Ostele stāsta: „Šis pakalpojums pieejams no bibliotēkas atvēršanas brīža. Kaste domāta, lai varētu ārpus darba laika nodot no bibliotēkas paņemtās grāmatas, un tā tiešām ir ļoti populāra. Cilvēkiem nav jānēsā grāmatas uz priekšu un atpakaļ. Mums prieks, ka to izmanto parādnieki, kuriem varbūt neērti pašiem ienest grāmatas bibliotēkā.

Galvenais, lai grāmatas atgriežas pie mums, tāpēc aicinu arī šī brīža parādniekus izmantot šo kasti.

Ja kāds atbrauc no ārzemēm atvaļinājumā, var pārskatīt grāmatplauktu un atnest parādu.”

Daudziem mājās ir liels padomju laikā iegādātu grāmatu krājums, bet bibliotēkām tas nav vajadzīgs, jo izdevumi novecojuši gan fiziski, gan saturiski, bet klasikas izdevumu ir pietiekami. Makulatūrā tos nodot parasti žēl. L.M.Ostele iesaka  zvanīt bibliotēkai un sarunāt, ka tās tiks atnestas un novietotas īpaši šādiem izdevumiem paredzētā plauktā, kur katrs tās var paņemt. „Bet ir noteikti priekšnosacījumi: tām jābūt tīrām, tās nedrīkst būt pievilkušās ar pelējuma vai netīrības smaku. Bibliotēka nav miskaste,” saka direktore.

 

Attēlā:

Kuldīgas galvenās bibliotēkas direktore Laima Mirdza Ostele rāda, kādi izdevumi bija iemesti kastē, kas paredzēta tikai bibliotēkas grāmatām.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi