Vārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna
Ceturtdiena, 2018. gada 19. jūlijs, 20:01
+24° C, vēja ātrums 4.1 m/s, Z vēja virziens

Dizaina gaisma vecpilsētā

2016. gada 4. augustā, 15:51
Raksta autors: Vija Zariņa
Dizaina gaisma vecpilsētā
Foto: Ievas Benefeldes arhīvs
Kuldīgā beigušās pirmās radošā dizaina darbnīcas, kas turpmāk ik vasaru būs tradīcija. Līdz 21. augustam pilsētnieki un viesi var novērtēt paveikto.

Šodien 16.00 interesenti gaidīti Mākslinieku rezidences galerijā (Pils ielā 2), kur tiek atklāta interjera gaismas objektu izstāde, bet 18.00 Pilsētas dārzā – vides dizaina ekspozīcija.

Darbnīcām dots nosaukums Kuldīga Vol.X, kur angļu vārda Volume saīsinājums nozīmē kārtu jeb laidienu, bet X tiks aizvietots ar gadskārtējās meistarklases numuru. Tā nu Kuldīga Vol.1 no 31. jūlija uz mūsu pilsētu bija atvedusi 18 dalībniekus, no kuriem daļa ir Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) funkcionālā dizaina nodaļas studenti. Sagūstīt gaismu un pirmā gada tēmu Ziemeļblāzma iedzīvināt dizaineru darbos palīdzēja meistarklašu vadītāji. Viens no tiem ir Arihiro Mijake, japāņu dizainers, kurš darbojas Eiropā un sadarbojas ar pasaulē populāro zīmolu Moooi. Ar studentiem pieredzē dalījās arī interjera arhitekts Mareks Birznieks un LMA prakses vadītāja Ilze Kundziņa.

Dalībnieki radīja katrs savu gaismas objektu, bet, lai tie iemirdzētos, autorus atbalstīja SIA Vizulo, kas ražo LED izstrādājumus. Sadarbībā ar Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu studenti varēja izgatavot prototipus.

 

Attēlā:

Dizaina darbnīcu Kuldīga Vol.1 pirmā diena – Mākslinieku rezidences galerijā top gaismas objektu ieceres.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: