Vārda dienu svin: Elīna, Drosma, Drosmis
Piektdiena, 2018. gada 19. oktobris, 03:22
+8° C, vēja ātrums 2.1 m/s, Z-ZR vēja virziens

Sacenšas Kurzemes dīdžeji

2016. gada 21. novembrī, 15:16
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Sacenšas Kurzemes dīdžeji
Foto: Laila Liepiņa
Konkursā "Kurzemes DJ 2016" deviņu dalībnieku konkurencē labākā tituls šogad tika dīdžejam Salmz – kuldīdzniekam Ģirtam Štrālam.

Prasmi veidot saderīgu miksu, mūzikas pārejas un spēju ar skatuvisko tēlu iepatikties publikai klubā Rumbiņa vērtēja gan publika, gan žūrija. Biedrība Viens reiz viens, kas elektronisko mūziku popularizē Kurzemē, šādu pasākumu novembrī rīko jau 13. gadu. Stāsta biedrības dibinātājs un vadītājs – kuldīdznieks Ģirts Immers: „Viss aizsākās Kuldīgā, pasākums rīkots arī Ventspilī un Liepājā, bet nu atkal esam šeit.

Dīdžeju kultūra tā kā pieklususi, tādēļ mūsu mērķis ir iepazīt tos, kuri Kurzemē nodarbojas ar dīdžejošanu, bet nav sevi plašākai publikai parādījuši, un dot viņiem šo iespēju. Konceptuāli pasākums mazliet mainījies, jo agrāk bija nosacījums, ka pirmās vietas ieguvējs otrreiz piedalīties nevar, bet nu ļaujam piedalīties arī uzvarētājiem.”

Ģ.Štrāls kā dīdžejs Salmz darbojos vairāk nekā desmit gadus, tagad pievērsies producēšanai un strādā pie trešās singlplates.

 

„Šis ir vērtīgs pasākums gan mums, dīdžejiem, gan apmeklētājiem.

 

Kuldīgā nav klubu, kuros atskaņo elektronisko deju mūziku, tad nu te ir iespēja šī žanra cienītājiem patīkami pavadīt laiku.”

Kuldīdznieks Ivars Vārna jeb DJ PumaTek, kurš konkursā piedalās piekto reizi, secina: ik gadu jūtams, ka dīdžeji kļūst pieredzes bagātāki un drošāk eksperimentē: „Pats aktīvi darbojos skolas laikā, tagad dīdžejošana ir hobijs. Man patīk, ka kopā var sanākt cilvēki ar vienādām interesēm – tādi, kuriem šāda mūzika ir sirdslieta.”

 

 

Attēlā: Kurzemes dīdžeji konkursā Kuldīgā izlozē uzstāšanās numuru, un ballīte var sākties. No kreisās: Ģirts Immers, Egons Jākobsons, Ģirts Štrāls, Māris Laizāns, Krists Viļumsons.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: