Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija
Pirmdiena, 2018. gada 23. jūlijs, 09:08
+19° C, vēja ātrums 1 m/s, Z vēja virziens

Mīļdziesmiņas Kuldīgai un Latvijai

2016. gada 22. novembrī, 16:38
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Mīļdziesmiņas Kuldīgai un Latvijai
Foto: Aivars Vētrājs
„Daudz laimes tev, daudz laimes man, daudz laimes mūsu Latvijai!” ar šādiem vārdiem īsi pirms valsts gadadienas Mākslas namā ieskanējās atvēršanas svētki dziesmu grāmatiņai "Kuldīga brīnišķā".

To kopā veidojusi pirmsskolas izglītības iestādes Bitīte-attīstības centrs muzikālā audzinātāja Laila Ābola un fotogrāfe Laima Gūtmane. „Īpaši tas nebija plānots, bet no augšas tā sakārtots, ka grāmatiņa nākusi klajā tieši pirms Latvijas dzimšanas dienas,” stāsta tekstu un mūzikas autore L.Ābola. „Gada laikā tapa septiņas dziesmiņas par Kuldīgu, Latviju un pasauli. Gribēju, lai tā nav parasta nošu grāmata, bet gan ar skaistām pilsētas fotogrāfijām. Skolotājas palīdze Laima ir arī fotogrāfe. Visu vasaru strādājām, lai izveidotu noformējumu. Finansējumu saņēmām domes izglītības pārvaldes izsludinātajā konkursā. Šodien ir gan projekta noslēgums, gan grāmatas atvēršanas svētki.”

Ar šo naudu vien tomēr nepietika, tāpēc daļu pievienoja Bitīte. Tās vadītāja Līga Megne priecājās par radošajām kolēģēm un atklāja, ka

 

par šo krājumu jau interesējušās svētdienas skolas Īrijā un Anglijā, dziesmas vēlas dziedāt latviešu bērni arī Amerikā un Norvēģijā.

 

Atklāšanā autores teica paldies visiem atbalstītājiem un bērnu vecākiem. Kuldīga brīnišķā nokļūs skolās, bibliotēkās un varbūt būs arī grāmatnīcās.

Šī ir jau otra Lailas nošu grāmata. Bitītes dziesmas, kas klajā nāca pērn, apkopoja 75 dziesmas, kas tapušas ilgos gados un ir pa spēkam bērniem ar īpašām vajadzībām un pašiem mazākajiem. Pirmā grāmata jau izpirkta, gaidāms papildu izdevums.

 

 

Attēlā:

Nošu grāmatas Kuldīga brīnišķā atvēršanas svētkos skanēja tajā ietvertās septiņas dziesmiņas par Latviju un Kuldīgu. Bitītes audzēknes uzstājās kopā ar muzikālo audzinātāju un dziesmu autori Lailu Ābolu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: