Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija
Pirmdiena, 2018. gada 23. jūlijs, 09:05
+19° C, vēja ātrums 1 m/s, Z vēja virziens

Snēpelē – pirmais kapelu saiets

2017. gada 24. februārī, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Snēpelē – pirmais kapelu saiets
Foto: Raimondas Vilmanes arhīvs
Pagājušās nedēļas nogalē pirmo reizi Snēpeles pagasta kapela "Kā ir, tā ir" uzņēma ciemos kolēģus no tuvākiem un tālākiem novadiem, un šķiet – kapelu saiets kļūs par ikgadēju tradīciju.
Snēpeles kultūras nama vadītāja Raimonda Vilmane atklāja, ka šoreiz pasākums bija pieskaņots Valentīna dienas nedēļai un tā nosaukums bija Nav mīla jāmeklē. Bet turpmāk kapelas tiks aicinātas ciemos siltākā laikā, jo šādai mūzikai vislabāk piestāv zaļumballe brīvā dabā.

Ciemos bija atbraukuši Suitu muzikanti no Alsungas, Ventspils blumīzeristi, Ziemeļmala no Limbažiem un lietuvieši, kuru kapelas nosaukums ir Turi grožus jeb Trukt už vadžiu no Telšu rajona Nevarenai pilsētas. Šoreiz neatbrauca Spēlmaņi no Nīgrandes.
Vispirms visi rādīja savu varēšanu, bet beigās dziedāja kopīgu dziesmu – seno Kurzemes ziņģi Šai zemei vaj’g lietu.

Interesantākais pasākumā bija kapelu sastāvu un instrumentu daudzveidība. „Blumīzeristiem bija īpaši pūšamie instrumenti, kas tika mainīti, jo katram cita skaņa, bet Ziemeļmalai – kokle, cītarkokle un cītara. Lietuviešiem bija vijole, bandžo un akordeons.
Otrajā daļā atkal visi muzicējām kopā, viesus ar dziesmu sagaidījām un arī pavadījām.

Katra kapela koncerta izskaņā saņēma pateicības rakstu par piedalīšanos un Sandras Vanagas gatavotu lelli, kuru mēs nosaucām par lauku sieviņu, kas atpūtas brīdī atnākusi paklausīties koncertu,” saka R.Vilmane. Lietuviešu ansambļa pārstāvis esot teicis: lai arī viss noticis latviski, brāļu tautas pārstāvji visu sapratuši, jo muzikanti esot īpaša tauta, kas savā starpā saprotas ar mūziku.
Komentāri
Arija
2017. gada 23. aprīlī, 22:23
Briniskigi muzikanti briniskigaa bildee.!
Pievieno jaunu komentāru: