Vārda dienu svin: Janīna, Linda
Otrdiena, 2018. gada 21. augusts, 03:34
+16° C, vēja ātrums 4.6 m/s, Z-ZR vēja virziens

Aicina "Nāc līdzās!" saime

2017. gada 26. februārī, 13:30
Raksta autors: Justīne Smilga
Aicina "Nāc līdzās!" saime
23. martā 14.00 Kuldīgas kultūras centrā (KKC) notiks tradicionālais integratīvās mākslas festivāla "Nāc līdzās Kurzemē!" koncerts.
Fonda Nāc līdzās! vadītāja Sarma Freiberga pastāstīja, ka festivāls arī gatavojas valsts lielajai jubilejai: „Mūsu velte nebūs taustāma vai kā citādi materiāli ieraugāma. Domājam, ka šī ir piemērota reize, lai vairāk pievērstos savas tautas literārajam, tātad arī kultūras mantojumam. Tādēļ šogad festivāla nolikumā esam veikuši nelielas izmaiņas. Priekšnesumiem jābūt sasaistei ar kādu latviešu literāro darbu. Tos piesakot, dalībniekiem jāuzraksta citāts, kas sasaista to ar literāro darbu. Ceram, ka tādējādi skolotāji ar bērniem pārrunās un dziļāk iepazīs kādu no latviešu literatūras žanriem un autoriem.”

Viņa atzīst, ka festivāla rīkotājiem izveidojusies laba sadarbība ar KKC, koncertu bez maksas var apmeklēt ikviens: „Tādēļ mēs priecātos, ja kultūras nama zālē būtu daudz atbalstītāju. Jo mākslinieks, kas uzstājas uz skatuves, neatkarīgi no vecuma, pieredzes vai citiem faktoriem ir un paliek mākslinieks, kam lielākā balva ir piepildīta zāle un sirsnīgi aplausi.” Koncertā piedalīsies un priekšnesumus bērniem ar īpašām vajadzībām dāvinās KKC deju teātris Focus (vadītāja Daiga Pirtniece), pasākumu vadīs režisore Dace Priede.

„Ceļā uz Latvijas simtgadi vēlamies vairāk pievērst sabiedrības uzmanību iekļaujošajai izglītībai, kas ir galvenais solis uz iekļaujošu sabiedrību. Domājam, ka koncerts ir lieliska iespēja vispārizglītojošo skolu skolēniem atnākt un iepazīt savus vienaudžus – bērnus un jauniešus ar īpašām vajadzībām, ieraudzīt viņu spējas, talantus. Ieguvējas vienmēr ir abas puses, jo, atnākot uz koncertu, skatītāji ierauga, cik talantīgi ir bērni ar īpašām vajadzībām. Daudziem šī pat ir dzīvē pirmā tāda satikšanās,” saka fonda vadītāja.
Tiem, kas vēlas uzstāties, divas nedēļas pirms pasākuma (no 9. marta) jāatsūta dalībnieka pieteikuma anketa e-pastā: info@naclidzas.lv. Gan anketa, gan nolikums fonda mājaslapā www.naclidzas.lv, sadaļā Projekti.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: