Vārda dienu svin: Melānija, Imanta
Svētdiena, 2018. gada 19. augusts, 20:14
+20° C, vēja ātrums 5.7 m/s, D-R vēja virziens

Kuldīgā – Pauļa Postaža zelta fonds

2017. gada 1. martā, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Kuldīgā – Pauļa Postaža zelta fonds
Gleznotājs Paulis Postažs izstādes atklāšanā Kuldīgas Mākslas namā ar kādu pasākuma viešņu.
Foto: Lāsma Reimane
Līdz 2. aprīlim Kuldīgas Mākslas namā skatāma mākslinieka Pauļa Postaža gleznu izstāde, ko viņš pats nosaucis par savu zelta fondu.
„Šie darbi ilgākā laikā atlikti kā kodols, lai gan ir arī jaunākas gleznas. Tikai tagad izveidojies uzkrājums, ko cilvēkiem var atrādīt nopietnā līmenī. Šī ir pirmā patiesi atbildīgā personālizstāde,” viņš saka.

P.Postaža darbi atsauc atmiņā dižos renesanses māksliniekus un ikonu zeltījumu, tomēr uzreiz skaidrs – stāsts ir par mūsdienām, par cilvēkiem līdzās. Modeļi ir tuvākie cilvēki – dzīvesbiedre un bērni, ainavās parādās pilsēta, kas nav drudžaina un disharmoniska, bet meditatīva un krāsās niansēta.

„To, kas pašam patīk, arī gleznoju. Man nav nekādu pretenziju pret abstrakcionismu vai jebkuru citu modernu izpausmes veidu. Man svarīga kvalitāte.
Ja bildē ir vērtības, kas mani uzrunā, nav būtiski, kad un kas to gleznojis,”

spriež P.Postažs un atklāj, ka viņa izteiksmes veids ir harmonija. „Neesmu kakofonijas cienītājs, mani interesē melodija, ir svarīgs balanss kompozīcijā un krāsā.”

Mākslinieka izteiksmes veids prasa daudz laika un darba: „Es vienkārši citādi nemāku. Gadā daudz bilžu neiznāk, bet kvalitāte ir svarīgāka par skaitu.”

Tas īpaši tiek novērtēts ārzemēs. Pēdējos gados viņa darbi biežāk redzēti tur, nevis Latvijā. Mākslinieks sadarbojas arī ar galerijām Vācijā, Beļģijā, Francijā un Lielbritānijā.

P.Postažs dzimis 1976. gadā. Latvijas Mākslas akadēmijā maģistra grādu glezniecībā ieguvis 2000. gadā. Viņš ir viens no mākslinieku Postažu dzimtas pārstāvjiem – gleznotājas, tekstilmākslinieces Lilitas Postažas un gleznotāja Pētera Postaža dēls.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: