Vārda dienu svin: Urzula, Severīns
Svētdiena, 2018. gada 21. oktobris, 11:05
+3° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

Tūkstoši dejo Kuldīgā

2017. gada 5. jūnijā, 08:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Tūkstoši dejo Kuldīgā
Arī kuldīdznieki bija starp 4000 dalībniekiem no visas Latvijas, kas rādīja savu dejotmāku.
Foto: Roberts Prauliņš
Ar ielu koncertiem, svētku gājienu no Rātslaukuma uz Pilsētas estrādi un lielkoncertu |"Dievzemītes rakstus pinu" Kuldīgā aizvadīts tautas deju festivāls "Latvju bērni danci veda".
Pa dienu pie Rimi un Pilsētas dārzā dejotāji piedimdināja pilsētu ielu dejās, vakarā lielkoncertā bija skatāmi 14 novadu un apvienotie repertuāri. Pasākumu organizēja Kuldīgas bērnu un jauniešu centrs (BJC) sadarbībā ar Valsts izglītības un satura centru un Valsts kultūrkapitāla fondu. „Izaicinājums šādu pasākumu noorganizēt bija liels, jo ārkārtīgi daudz dalībnieku. Labu laiku iepriekš plānojām, kārtojām saimnieciskus jautājumus, kā paēdināt bērnus, kur izguldināt,” pastāstīja BJC direktore Inese Astaševska.

Uz svētkiem bērni bija ieradušies ar aptuveni 120 autobusiem, kas bija novietoti Pilsētas laukumā un uzņēmuma Mobile A teritorijā. Ap 2000 bērniem ēdināšanu Pilsētas estrādē nodrošināja Saules ieleja, pārējie ēda V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā, Kuldīgas pamatskolā un ēdnīcā Rumba. Ap 800 tālāku ceļu braukušie dalībnieki nakšņoja Kuldīgas kultūras centrā, BJC, jauniešu mājā un ģimnāzijā.

Šis Latvijā ir gadskārtējs pasākums, kas ikreiz tiek rīkots divās pilsētās. Šogad nedēļu pirms pasākuma Kuldīgā līdzīgs notika Cēsīs.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi