Vārda dienu svin: Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 2017. gada 20. jūlijs, 15:34
+20° C, vēja ātrums 2.6 m/s, Z-R vēja virziens

Viss, kas atrasts, – izstādē muzejā

2017. gada 17. jūlijā, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Viss, kas atrasts, – izstādē muzejā
Vikingu rotas, kas pirms pāris gadiem atrastas izrakumos Lapsās netālu no Kuldīgas, kļuva par pierādījumu skandināvu apmetnei mūspusē.
Foto: Lāsma Reimane
Arheoloģijas izstādē Atrasts Kuldīgas novada muzejā nozīmīgākais eksponāts ir necila ogļu kaudzīte, kas izlikta atsevišķā vitrīnā.
Ogles ir 5500 gadu vecas, Padures pagasta Lapsu senkapos atrastas pagājušajā gadā un liecina, ka Kuldīgas apkaime apdzīvota daudz senāk, nekā domāts līdz šim. Oglīšu vecums noteikts ar īpašu datēšanas metodi.

Izstāde būs aplūkojama apmēram pusgadu. Tajā apkopoti priekšmeti, kas arheoloģiskās uzraudzības laikā atrasti izrakumos dažādās vietās Kuldīgā – Kalna, Policijas un Baznīcas ielā, viduslaiku pils teritorijā, kā arī Lapsu senkapos. Izrakumi Lapsās un vikingu kapu atrašana kļuva par pēdējo gadu lielāko sensāciju arheoloģijā.

Muzeja direktors Eduards Dambergs uzsver, ka neierasta šoreiz ir arī izstādes aprakstu forma – tie ir fragmenti no intervijām ar arheologu Mārtiņu Lūsēnu, kurš Kuldīgā strādā vairākus gadus. Pirmoreiz izmantotas muzeja jaunās vitrīnas, kas gatavotas pastāvīgajai Kuldīgas vēstures ekspozīcijai 3. stāvā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv vai zvaniet pa tālr. 22470000.
Aptauja

Vai esat apmierināts/-a ar laikapstākļiem šovasar?

Jā, veselības dēļ vēsumu panesu labāk nekā karstumu.
Jā, jo lietainā laikā ātrāk aug sēnes.
Nē, jo pārāk vēsi, lai peldētos.
Nē, jo lietainā laikā jāsēž mājās.
Nē, jo nevar nosauļoties.
Labāk patīk siltums.
Nesūdzos.
Kurzemnieks Horoskopi