Vārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs
Sestdiena, 2018. gada 22. septembris, 10:12
+14° C, vēja ātrums 9.3 m/s, D-R vēja virziens

Drosmīgi fotostāsti

2017. gada 6. novembrī, 00:00
Raksta autors: Maija Jankovska
Drosmīgi fotostāsti
Elīna Eihmane (Latvija/Taivāna).
Foto: Publicitātes foto
Dziļi personisks vēstījums, tostarp pieredze, par kuru vairums cilvēku izvairās runāt publiski, – ar to pārsteidz Starptautiskās vasaras fotoskolas (ISSP) meistarklases izstāde Kuldīgas Mākslas namā.
KONCEPTUALIZĒJOT PERSONISKO

Kāds fotogrāfs, kurš piedzimis kā meitene, bet gandrīz desmit gadus dzīvo kā vīrietis, cenšas atbildēt uz jautājumu, ko nozīmē būt vīrietim un tēvam. Cita darba tapšana autorei kalpojusi kā terapija cīņā ar retas slimības radīto izmisumu un bailēm. Vēl kāda fotogrāfe ar mākslas dziedniecisko spēku centusies tikt skaidrībā par attiecībām ar tēvu, kurš meitu pametis. Viņas veikums atspoguļo saraksti ar cietumnieku, kas notiesāts uz nāvi, tā cenšoties izprast cilvēku tumšās un gaišās puses. Homoseksuālas attiecības, māte, kurai bijis grūti nodibināt saikni ar dēlu, kā arī vēl citi stāsti tapuši Ņujorkā dzīvojošā un strādājošā fotogrāfa Filipa Toledano vadītajā darbnīcā Konceptualizējot personisko.


PARĀDĪT NEREDZAMO

Darbnīcā Fotografējot pagātni ar dalībniekiem strādāja arī ievērojamais Lielbritānijas ainavu fotogrāfs Saimons Norfolks. Pēc viņa domām, viens no vislielākajiem fotogrāfijas izaicinājumiem ir spēt atsegt mums apkārt esošo vēsturi, caur attēlu padarot redzamu to, kas pagājis, tāpēc tiešā veidā vairs nav ieraugāms. No šīs darbnīcas vizuāli īpaši izcēlās Lindas Klētnieces fotogrāfiju sērija Sekotāji, kas rada spēcīgu asociāciju ar svētbildēm, taču patiesībā tajās attēloti cilvēki, kas vakarus pavada savu elektronisko ierīču radītās gaismas mirdzumā, un šī nodarbe kļuvusi par mūsdienu rituālu – jauno reliģiju.Ilarija Di Bjadžo (Itālija) fotosērijā Homērs Baltijā spēlējusies ar itāļu autora Feličes Vinči ideju, ka Homēra eposos tēlotais patiesībā noticis nevis Grieķijā, bet ap Baltijas jūru, pirms ledus laikmets licis cilvēkiem migrēt uz dienvidiem. Patiesība vai meli – tas, pēc autores domām, nav tik būtiski, taču mūspuses ainava ļaujot Iliādas un Odisejas notikumus iztēloties daudz labāk nekā Vidusjūras reģions.Fotosērijā Zirgu mēsli ir nostalģisks Kjāras Luksardo (Itālija) darbs par sen pagājušiem ziedu laikiem kādā fermā netālu no Milānas. Autore tur uzaugusi, un nekas viņai nesniedz tādu mājas izjūtu kā zirgu mēslu smarža.


Izstāde apskatāma līdz 19. novembrim. ISSP meistardarbnīcā piedalījās 20 fotogrāfi no 13 valstīm.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: