Vārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs
Sestdiena, 2018. gada 22. septembris, 10:11
+14° C, vēja ātrums 9.3 m/s, D-R vēja virziens

Rimantu Ziedoni iepazīstot

2017. gada 6. novembrī, 08:00
Raksta autors: Mārīte Milzere
Rimantu Ziedoni iepazīstot
Literāts un ceļotājs Rimants Ziedonis – sava tēva Imanta Ziedoņa rakstīšanas tradīciju turpinātājs – pasākumā Mākslas namā raisīja plašu kuldīdznieku uzmanību.
Foto: Lāsma Reimane
Kuldīgas Mākslas nama zālē aizvadītajā ceturtdienā brīvu vietu gandrīz nebija – dažādu paaudžu interesenti, arī skolotāju mudināti skolēni ieradās satikt dzejnieku, rakstnieku, žurnālistu, Latvijas apceļotāju Rimantu Ziedoni.
Kuldīga viņam neesot nepazīstama vieta – te būts vairākkārt, šurp vesti Austrālijas radi, bet tikšanās ar lasītājiem gan šeit ir pirmoreiz. Tāpēc R.Ziedonis sāka ar iepazīšanos, stāstot par žurnālista gaitām un ļaujot ieskatīties arī šī darba aizkulisēs.

Par savu jaunradi viesis sacīja – neesot sistemātiskais rakstītājs, kas sešos celsies, tad cītīgi sēdēs pie rakstāmgalda. Viņš rakstot, kad patiešām jūtot, ka ir īsta noskaņa daiļdarbam, tāpēc arī tīrās daiļliteratūras R.Ziedonim maz. Jaunākais darbs ir pērn iznākusī stāstu grāmata Pastaiga. Bet īpaši viņu interesējot dokumentālā proza: vispirms bijusi grāmata Mežu zemē Latvijā (kopā ar tēvu Imantu Ziedoni rakstīta), tad loģisks tēmas turpinājums Jūras zemē Latvijā.

R.Ziedonis pārliecināts, ka par maz īstas uzmanības tiek pievērsts cilvēkam, bet katrs stāsts vienlaikus ir laika dokumentējums, un tā tapa Paradoksālā Latvija. Pēc ciemošanās pie radiem Austrālijā uzrakstīts darbs Nacionālais dēkainis – krokodilu mednieks, jo R.Ziedonim bijusi iespēja tikties ar leģendāro Arvīdu Blūmentālu. Īpaša vieta dokumentālo darbu klāstā ir grāmatai Austrumu robeža – tai materiāls vākts, braucot, ejot gar Latvijas un Baltkrievijas, Latvijas un Krievijas robežu, tiekoties ar cilvēkiem, iepazīstot to valsts daļu, kas jo īpaši mums, kurzemniekiem, ir mazāk zināma. Stāstījumu papildināja bagātīgs fotogrāfiju klāsts, un par katru – kāds stāsts, atmiņas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: