Vārda dienu svin: Guntra, Marianna, Ginters
Ceturtdiena, 2018. gada 20. septembris, 15:38
+20° C, vēja ātrums 7.2 m/s, D-DR vēja virziens

Latvijai dāvina "Suitu lūgsnu"

2017. gada 16. novembrī, 11:01
Raksta autors: Dina Poriņa
Latvijai dāvina "Suitu lūgsnu"
Foto: Mika Šēla arhīvs
Savu trešo videostāstu Latvijas dzimšanas dienā sagatavojuši horeogrāfs Agris Daņiļevičs un jaunā dziedātāja, arī "Dzirnu" dejotāja Aleksandra Špicberga, un šoreiz tā ir suitu pusē pierakstītā dziesma "Lūdzu Dievu, lūdzu Laimu" Kārļa Auzāna apdarē.
Video uzņemts netālu no kultūrvēsturiskā suitu novada – jūras krastā starp Jūrkalni un Pāvilostu pie daudziem zināmajām milzu šūpolēm dižvīksnā. Klipā piedalās arī folkloras kopas "Suitu sievas" vadītāja Ilga Leimane. Dziesmas maģija izskan ūdenī, jūras smiltīs, ugunī, rakstos, skaitlī trīs, Dieva un Laimas liktajās dzīves takās. Kā tautas gara spēka apliecinājums beigās izskan suitu sauciens: „Ē – o!” Stāsta autori uzsver vērtības, kas ir ikviena cilvēka laimes pamatā: gudrs padoms, stiprs cilvēks blakus, veselība.

A.Špicbergai un A.Daņiļevičam videostāstu veidošana valsts dzimšanas dienā kļuvusi par tradīciju. „Visa pamatā ir prieks,” saka Aleksandra. „Mums ir prieks meklēt idejas, satikt domubiedrus un iepazīt jaunus. Mūs vieno mīlestība pret Latviju, mūziku, mākslu. Gribam tajā dalīties. Tas ir mūsu veids, kā Latviju darīt stiprāku – stāstot pasaulei par tās skaistumu un cilvēkiem.”

Videorežisors, horeogrāfs A.Daņiļevičs skaidro: „Prieks trešo gadu sadarboties ar manu Dzirnu dejotāju un brīnišķīgas, neikdienišķas balss īpašnieci Aleksandru. Tā ir mūsu dāvana Latvijai. Ar to vēlamies pateikt, cik ļoti mīlam savu dzimteni un ka šī mīlestība nekad nezudīs, jo tie, kas nāks aiz mums, mīlēs tāpat un nevienam Latviju neatdos.”

Ierakstā piedalījušies Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas audzēkņi, skaņu režisors Edijs Gņedovskis, videooperatori Dāvis Doršs un Edgars Jākobsons, tērpu māksliniece Inese Gibeiko, rotu dizaina studija Crown Me, producente Māra Špicberga.

Iepriekšējo gadu apsveikumi Latvijai: Imanta Kalniņa komponētā dziesma Rakstu rakstus un Džulio Kačini Ave Maria.

Komentāri
Helēna Piziča
2017. gada 17. novembrī, 09:04
Ļoti patika! Ļooooooti!
Pievieno jaunu komentāru: