Vārda dienu svin: Guntra, Marianna, Ginters
Ceturtdiena, 2018. gada 20. septembris, 15:40
+21° C, vēja ātrums 7.2 m/s, D-DR vēja virziens

Variācijas par ābolu

2018. gada 12. martā, 00:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Variācijas par ābolu
Viens no katoļu priestera Andra Vasiļevska darbiem izstādē "Reiz ābols..."
Foto: Lāsma Reimane
Ābols tā bibliskajā, sengrieķu kultūras un folkloras izpratnē – katoļu priestera Andra Vasiļevska un viņa kādreizējo Liepājas koledžas biedreņu mākslas darbi izstādē "Reiz ābols..." apskatāmi Alsungas tūrisma informācijas un vēsturiskā mantojuma centrā.
Kādreizējais Alsungas Sv. Miķeļa katoļu baznīcas, tagad Liepājas Sv. Jāzepa katedrāles priesteris A.Vasiļevskis brīvajā laikā vadot meistarklases mākslā un vienā no tām aicinājis Kristīni Vizbuli, Inesi Pāvilu, Vinetu Jaunzemi un Gitu Zanribu kopā veidot akvareļu, grafikas u.c. darbu izstādi.

„Sanācām kopā oktobrī,” stāsta A.Vasiļevskis. „Tā kā bija ābolu laiks, radās tēma par šo augli. Apcerējām to filozofiskā nozīmē, kur tas parādījies bibliskajā nozīmē, kur – sengrieķu kultūrā vai latviešu folklorā. Sarunās veidojās stāsti, kurus esam vizualizējuši. Man bija doma aicināt kursabiedrenes, ar kurām mācījāmies Liepājas lietišķās mākslas koledžā, celt ārā kādreiz iegūtās, bet neizmantotās zināšanas, jo tagad strādājam katrs citā, ne ar mākslu saistītā jomā.”

Tūrisma informācijas un vēsturiskā mantojuma centra vadītāja Inga Bredovska stāsta, ka vienā telpā top apmeklētāju ābele. Katrs uz papīra ābola var uzrakstīt izstādē gūtos iespaidus, lai mākslinieki redzētu, kādas izjūtas viņu darbi cilvēkos raisījuši.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: