Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
Svētdiena, 2018. gada 23. septembris, 05:32
+12° C, vēja ātrums 8.2 m/s, D-R vēja virziens

"Vecie zēni" dzied un dziedās

2018. gada 28. martā, 01:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
"Vecie zēni" dzied un dziedās
Skrundas vīru vokālais ansamblis "Vecie zēni": Viesturs Meļķis, Vinarts Kolerts, Arnolds Reinholds, Vaclavs Girdvainis, Aivars Braslis, Jānis Storķis, Zigurds Bahmanis, Vilnis Grāvelis un Jānis Blūms.
Foto: Aivita Staņeviča
Kuplā dziesmu draugu pulkā leģendārais Skrundas vīru ansamblis "Vecie zēni" nosvinējis 28. gadskārtu.
Kolektīvs dzimis līdz ar Latvijas neatkarības atjaunošanu, tā pamatsastāvā bija 12 leģionāri. Kā stāsta mākslinieciskais vadītājs Viesturs Meļķis, no tā laika palicis vienīgi pats dibinātājs Jānis Blūms, kuram šogad aprit jau 92 gadi.

Tas ir viens no iemesliem, kāpēc svinību koncerts rīkots, negaidot ansamblim apaļu jubileju. Vecie zēni dziedāja patriotiskās dziesmas. Pašu programma nav bijusi gara, jo vajadzējis ļaut izdziedāties viesiem: Mežābelei no Durbes, Sentimentam no Cīravas, Snēpeles sieviešu ansamblim, Grobiņas ansamblim Tev un Sabiles Vērmelītei. Nobeigumā visi nodziedāja novadnieka Edgara Račevska komponēto Vakaru Ventmalā, kas ir veltījums gan Skrundai, gan tās dziedošajiem vīriem.

„Pirmajā Veco zēnu iesaukumā lielākoties bija pagājušā gadsimta 20. gados dzimušie vīri, tagad viņi dzied tālu prom citā saulē. Bet mums ir jaunā maiņa – dziedam un dziedāsim arī turpmāk,” tā V.Meļķis.

Jau no pirmsākumiem Vecie zēni guvuši ievērojamus panākumus, skatēs pārspējuši citus vīru vokālos ansambļus, daudz koncertējuši Latvijā un ārpus tās. 25 gadus koncertmeistars bija mūzikas skolas direktors Jānis Āboliņš, pirms trim gadiem viņu pie klavierēm nomainīja skolotāja Antra Zuntnere.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: