Vārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs
Sestdiena, 2018. gada 22. septembris, 05:14
+12° C, vēja ātrums 4.1 m/s, D vēja virziens

"Saldās sejas", "Bums" un Buks

2018. gada 27. aprīlī, 06:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
"Saldās sejas", "Bums" un Buks
Kad Guntars Račs rakstījis vārdus "Līvu" dziesmai "Ozolam", par Latvijas simtgadi vēl neesot tik daudz domāts. Koncertā Skrundā grupas "Saldās sejas", Jāņa Buķeļa un bērnu popgrupas "Bums" izpildījumā tā klausītājus saviļņoja.
Foto: Aivita Staņeviča
Mūziķis un dzejnieks Guntars Račs ar grupu "Saldās sejas" koncertturnejas otro cēlienu sāka Skrundā, kā īpašos viesus piesakot vietējos: bērnu popgrupu "Bums" un dziedošo ugunsdzēsēju Jāni Buķeli jeb Buku.
„Tik unikāls koncerts kā Skrundā ir pirmais un pēdējais – gan tāpēc, ka sastāvs citur mainīsies, gan tāpēc, ka dažas dziesmas tiks dziedātas tikai šeit,” teica G.Račs. Koncertturnejas pirmā daļa sākās jau februārī un vienu loku pa Latviju ir apmetusi. Tās ir viņa populārās dzejoļu grāmatas 365 otrās daļas muzikālās svinības, kas vienlaikus atdzīvinājušas 80. gadu populāro Liepājas mūziķu grupu Saldās sejas. Visos koncertos skan dziesmas ar G.Rača vārdiem, dzied un spēlē viņa kolēģi no senajiem Liepājas slavas laikiem: Andris Alviķis, Tomass Kleins un Uģis Tirzītis. Lai sejas padarītu svaigākas, tepat netālu Ezerē atrasts jauns talants – Jānis Narkevics. Pati Skrunda G.Račam saistoties ar mīļām atmiņām, lai gan pirms dažiem gadiem viņš šeit bijis kādreiz slaveno rokfestivālu (pret lokatoru un militārismu) atjaunošanas koncertā Roks par brīvību. Vēl dzejnieks atcerējās, kā nesen ar jauno grāmatu braucis uz Antuļu bibliotēku un ilgi meklējis mazo ciemu, kurā mīt brīnišķīgi cilvēki. Tur G.Račs atklājis mazās skrundenieces Katrīnas Paulas Barakas skaisto balsi. Koncerta vidū viņa ieskandināja pirmo kulmināciju, kad uz skatuves kāpa Bums. Otra bija beigās: kad Buks dziedāja dziesmu OzolamLīvu veltījumu Latvijas simtgadei, kājās piecēlās un dziedāja visa zāle.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: