Vārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs
Sestdiena, 2018. gada 22. septembris, 04:53
+12° C, vēja ātrums 4.1 m/s, D vēja virziens

19. gadsimta noskaņās

2018. gada 11. maijā, 06:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
19. gadsimta noskaņās
Koncertā Snēpeles pilī Johana Sebastiana Baha skaņdarbu izpilda 10. Starptautiskā čellistu konkursa dalībnieks Dominiks Veleks no Čehijas.
Foto: Lāsma Reimane
„Šogad mēs atzīmējam 180. dzimšanas dienu Kuldīgā dzimušajam Kārlim Davidovam. Kuldīgā norisinās 10. Starptautiskais čellistu konkurss, kurš nes viņa vārdu. Ja gribam, varam arī šai pilij svinēt 190 gadus,” tā koncertā, kas veltīts čellistam K.Davidovam, Snēpeles pilī teica tā organizatore un vadītāja Stella Pavloviča.
Viņa meklē un atrod jaunas ziņas par K.Davidovu, izmantojusi arī snēpelnieka Kārļa Raševica apkopotās ziņas par Snēpeles muižas vēsturi. Nesen S.Pavloviča guvusi pamatojumu versijai, ka no Snēpeles muižnieku Hānu dzimtas nākuši izcilā čellista krustvecāki. Baznīcas grāmatās par krustvecākiem parādās tikai šie vārdi – Eduards Hāns un viņa sieva Vilhelmīne.

„K.Davidovs ir tas, kurš izstrādāja apmācības programmu, kas, kā un no cik gadiem čellistiem būtu jāmācās. Pēc tās strādājām vēl joprojām,” atzina S.Pavloviča.

Pasākumā uzstājās konkursa dalībnieki Dominiks Veleks no Čehijas, Frančeska Dela Vista no Itālijas, Martens Mēbaums no Igaunijas, arī saksofonistu ansamblis no Kuldīgas, vokālie ansambļi no Snēpeles un Lutriņiem. Snēpeles pārvaldes vadītājs Raivis Jasinskis cer uz turpmāku sadarbību ar S.Pavloviču, lai šāda veida koncerti pagastā notiktu biežāk.

Uz koncertu bija sanākuši gan vietējie iedzīvotāji, gan viesi. Skatītāji atzina, ka ir liels saviļņojums un prieks. Kuldīdzniece Ilze Zuimača: „Koncerts bija pasakains, un nemaz nenožēloju, ka atbraucu. Liels paldies pasākuma veidotājiem, jo bez viņiem nekas tāds šeit nenotiktu.” No Kuldīgas ieradusies arī Aija Jasinska: „Ikdienā jau neiznāk daudz kur aizbraukt, tāpēc jauki, ka šoreiz to varēju, jo koncerts bija skaists.” Snēpelniece Katrīna Olštreina atzina: „Man ļoti patīk un šķiet: ir svarīgi, ka pasākumi notiek arī ārpus Kuldīgas.” Noslēgumā muzicēja Snēpeles kapela Kā ir, tā ir, un viesi varēja cienāties ar uzkodām.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: