Vārda dienu svin: Guntra, Marianna, Ginters
Ceturtdiena, 2018. gada 20. septembris, 15:41
+21° C, vēja ātrums 7.2 m/s, D-DR vēja virziens

Kapelas spēlē, visi dzied un dejo

2018. gada 6. jūnijā, 05:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Kapelas spēlē, visi dzied un dejo
Snēpeles kapelu saieta noslēgumā visi nodziedāja Eduarda Rozenštrauha "Vecās likteņdzirnas", tā godinot komponistu 100. dzimšanas dienā.
Foto: Kapelas "Kā ir, tā ir" arhīvs
Kapelu sadziedāšanās Snēpelē turpmāk katru gadu notiks jūnija pirmajā sestdienā – tā nolemts otrajā saietā "Gadi skrien kā stirnas". Šogad tas veltīts pagasta kapelas "Kā ir, tā ir" piektajai dzimšanas dienai un komponista Eduarda Rozenštrauha 100. jubilejai.
Jau skaidrs, ka vietējo mūziķu pērn iedibinātā tradīcija būs dzīvotspējīga. Kultūras nama vadītāja Raimonda Vilmane gandarīta, ka pasākums izdevies sirsnīgs – ieskaitot mājiniekus, piedalījās astoņas kapelas, tostarp Strops no Saldus, Luste no Lieģiem, Blumīzeristi no Ventspils, Pēterpogas no Brocēniem, Zelta kniede no Siguldas, Atmiņas no Kuldīgas un Šeit un tagad no Lietuvas. Tikai viena atbraukusi otro gadu, pārējās pirmoreiz. Katram bija pieci priekšnesumi, viens no tiem – E.Rozenštrauha dziesma, bet noslēgumā visi nodziedāja viņa Vecās likteņdzirnas, kurām pievienojās arī lietuvieši. Viņi latviski dziedāja arī tautasdziesmu Pūt, vējiņi.

Skatītāju bija daudz, tie ieradās gan no kaimiņu pagastiem, gan Kuldīgas, labprāt dziedāja līdzi un dejoja. Daudziem ļoti patika puiši no Zelta kniedes. Kad viņi dziedāja E.Rozenštrauha Zilo lakatiņu, visi cēlās kājās un pievienojās. Cilvēki dejoja jau koncerta laikā, bet pēc tam visas kapelas pēc kārtas spēlēja arī ballē, klausījās, kā muzicē kolēģi un uzdejoja paši.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: