Vārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs
Sestdiena, 2018. gada 22. septembris, 00:29
+22° C, vēja ātrums 7.2 m/s, D vēja virziens

Emocijas – mākoņos!

2018. gada 22. jūnijā, 06:00
Raksta autors: Inta Jansone
Emocijas – mākoņos!
Folkloras festivālā "Baltica" muzicē "Suitu dūdenieki".
Foto: Ārijas Sproģes arhīvs
"Suitu dūdeniekiem" no Alsungas bija uzticēts Rīgā atklāt starptautisko folkloras festivālu "Baltica".
Oficiālā statusā kopa tur piedalījās pirmoreiz. Kopā ar viņiem muzicēja Maģie suiti no Ventspils novada. „Dažas dienas iepriekš mums piezvanīja un jautāja, vai nevēlamies atklāšanā nodūdot ievada fanfaru Līgojat, līgojat,” pastāstīja kopas vadītājs Juris Lipsnis. „Protams, piekritām. To iemācīties laiks bija nepilna nedēļa.” Suitu dūdeniekiem J.Lipsnim, Aletai Lipsnei, Santim Vanagam, Paulam Leimanim un Jurim Kraftam (bungas) piepalīdzēja Nacionālās kultūras centra direktore Signe Pujāte, tradicionālās dziedāšanas grupas Saucēja pārstāve Iveta Tāle, kā arī māsas Ilga Vālodze Ābele un Paula Mare Ābele (bungas).

„Emocijas uzskrējušas mākoņos!” atzīst J.Lipsnis. „Piedalījāmies koncertos, paši devāmies daudz ko apskatīt. Citreiz apstājāmies un sākām spēlēt dūdas, arī kāziniekiem likām danci griezt.”

Savukārt no Kuldīgas Kūravas festivālā bija 17 dalībnieku, kuri piedalījušies gājienā, uzstājušies, bijuši arī skatītāju rindās. Kolektīva vadītāja Ina Celitāne saka: visvairāk aizkustinājusi būšana ar savējiem – folkloristiem. „Iespaidīgi, kad kopā līgo tik daudzi, arī valsts pirmās personas. Kultūras ministre Dace Melbārde bija klāt teju visos pasākumos.”

Sagaidot vasaras saulgriežus, no 16. līdz 21. jūnijam folkloras festivāls Baltica notika 11. reizi, pulcējot 4000 dalībnieku. Kurzemnieks jau rakstīja, ka tajā piedalījās arī Basu suiti, Gudenieku suiti (Kuldīgas novads), Suitu sievas, Suitu vīri, Suitiņi (Alsungas novads), Kamenīte no Rudbāržiem un Raņķu folkloras kopa (Skrundas novads).Inas Celitānes arhīva foto
Kuldīgas Kūravas dalībnieki Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: