Vārda dienu svin: Modris, Matīss, Mariss
Piektdiena, 2018. gada 21. septembris, 10:56
+19° C, vēja ātrums 3.6 m/s, D-DA vēja virziens

Skrundeniece atgriežas ar mūziku

2018. gada 6. jūlijā, 02:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Skrundeniece atgriežas ar mūziku
Vijolniece Anna Britāla un pianists Aris Georgakopuloss Nīderlandē koncertē kopā, nesen viņus varēja dzirdēt arī Skrundas novada Antuļos.
Foto: Anna Bivbāne
„Es gribu, lai ir sajūta, ka klasiskā mūzika ir kaut kas no ikdienas, nevis tā ir sastopama tikai koncertzālēs ar balles kleitām!” saka vijolniece, bijusī skrundeniece Anna Britāla, kura ar savu dibināto mūziķu duetu "Dua Ambiguity" pagājušās nedēļas nogalē priecēja Antuļu iedzīvotājus.
Koncertā mūziķi izpildīja šādus skaņdarbus: Jozefa Haidna Serenādi do mažorā, Antonīna Dvoržāka Humoresku, Frideriha Šopēna Valsi rebemol mažorā, Johanesa Brāmsa Ungāru deju nr. 4, Pjotra Iļjiča Čaikovska Melodiju, Šarla Guno Ave Maria, Friča Kreislera trīs senās Vīnes dejas u.c.

Antuļu bibliotēkas vadītāja Sandra Balcere stāsta, ka koncerts ir bijis emocijām bagāts, un apmeklētāji pēc pasākuma esot jutušies pacilāti. Viņa pirms gada uzrunājusi Annas mammu Aiju, ieminoties par koncertu, nu tas arī realizējies. Kāda apmeklētāja pat izteikusies, ka pēc priekšnesuma viņai esot bijusi sajūta, it kā atrastos pāris centimetrus virs zemes.

Abi jaunieši uz Latviju atbraukuši Līgo un Dziesmu svētku dēļ. Tā kā starp svētkiem nedēļa bijusi brīva, izdomājuši, ka vēlētos Skrundas pusē koncertēt. Mūziķe Anna stāsta: „Latvijas laukos vajag izplatīt klasisko mūziku, jo tā nav pašsaprotama lieta. Bieži vien cilvēki to nesaprot.”

Pianists Aris Georgakopuloss un vijolniece A.Britāla studiju gados satikās Nīderlandē un 2015. gadā piedalījās festivālā Art Laren, tā uzsākot dueta darbību. Kopš 2017. gada ansamblis sadarbojas ar Nīderlandes organizāciju Muziekin Huis, kas rīko koncertus pansionātos. Sadarbībā nospēlēti 57 koncerti. Skaņdarbs nedrīkstot būt garāks par 6 minūtēm, kā arī esot jāsaprot, vai pansionātu iemītniekiem atskaņotais neliekas par sarežģītu. Aris stāsta, ka mūzika nav vienā virzienā tēmēta, jo tas ir mijiedarbīgs process ar spēlētāju un klausītāju. „Spēlējot mūziku, mēs no apmeklētājiem neprasām idejas, bet gan atgriezenisko saiti caur emocijām. Mums tā ir komunikācija ar cilvēkiem, kas dod personīgo izaugsmi.”

Duetu izveidojuši, jo abi sākuši kopdzīvi un vēlējušies savas prasmes izmantot ikdienā. Pašlaik abi jaunieši sniedz koncertus Skrundas pusē, apciemojot arī Valtaiķu pansionātu. Drīz vien dosies atpakaļ un Nīderlandi, lai turpinātu priecēt tur.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: