Vārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs
Sestdiena, 2018. gada 22. septembris, 01:06
+19° C, vēja ātrums 6.2 m/s, R-DR vēja virziens

Seti uzņem viesus atklātajās kafejnīcās

2018. gada 3. septembrī, 01:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Seti uzņem viesus atklātajās kafejnīcās
„Krīsas” saimniecībā Igaunijā viesi varēja ne tikai apskatīt īstu setu dzīvojamo māju, kas iekārtota kā muzejs, bet arī noskatīties tautas dejas, ko sievietes un vīrieši dejo atsevišķi.
Foto: Iveta Grīniņa
„Ēdiens ir ļoti svarīgs iemesls, lai tūrists izvēlētos vienu vai otru ceļamērķi, turklāt tas noteikti jāsaista ar stāstu,” tā organizācijas Setu tūrisms vadītāja Elina Priksa teica t.s. atvērto jeb īslaicīgo kafejnīcu (angl. „pop-up cafe”) pasākumā Igaunijā.
Augusta sākumā suitu uzņēmējas no Alsungas novada, Gudenieku un Jūrkalnes pagasta, kā arī Dundagas pārstāvji devās uz Igaunijas dienvidaustrumiem, lai vērtētu, kā ciemiņus uzņem seti.

Latvijas un Igaunijas pārrobežu projektā UNESCO – Tourism ir 12 partneri no suitu, lībiešu, setu un Kihnu salas kultūrtelpas, tā nolūks – šīs īpašās vietas padarīt par tūrisma galamērķiem. Trīs gadus būs pieredzes braucieni un citas aktivitātes, tiks veidoti informatīvi materiāli, tostarp Basu tautas namā taps vēsturiska ekspozīcija par suitu godiem, bet nākamvasar atvērtās kafejnīcas jārīko suitu saimniecēm. Vienu variantu viņas redzējušas Kihnu salā.

Pieredzes stāsti no Igaunijas 3. septembra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: