Vārda dienu svin: Rodrigo, Rauls
Otrdiena, 2018. gada 25. septembris, 00:35
+9° C, vēja ātrums 7.7 m/s, Z-ZR vēja virziens

Pa pliko pār tiltu

2015. gada 23. jūnijā, 14:33
Pa pliko pār tiltu
Droši, bet neoficiāli avoti vēsta, ka šogad jau piecpadsmito reizi Kuldīgas sirdī notiks pliko Jāņabērnu skrējiens, uz kuru tiek gaidīti drosmīgi un veselīgi domājošie līgotāji.

Jāņu naktī ap pulksten 3.00 pie bijušajām dzirnavām atskanēs starta šāviens “Pliko skrējienam 2015”. Tas vedīs pāri Ventai – pāri senajam 164 metrus garajam velvju tiltam.

Atšķirībā no citviet Latvijā rīkotajiem līdzīgiem pasākumiem, šo neviens nerīko, tajā vienkārši piedalās bez jebkādas dzimuma, vecuma vai rasu diskriminācijas. Vienīgais pieļaujamais piesegs skrējienā – Jāņu vainags vai pirts cepure, bet tikai galvā. Kājas var būt apautas, taču ne līdz padusēm. Skrējiena ierobežošanai tilta robežās, neļaujot tam izlauzties līdz Pārventas dzīvojamo māju rajoniem, otrpus tilta notiks tā sauktā “bremzēšana” ar vēsu aliņu katram skrējiena dalībniekam.

 

Veci kuldīdznieki zina stāstīt, ka Jāņu naktī vajagot iet uz Ventmalu un atrast papardes ziedu, tad atradējs būs laimīgs, un piepildīsies viss, ko viņš vēlēsies. Tāpat veci ļaudis zina teikt, ka Jāņa naktī ap pusnakti jābrien pa Ventu, tad atradīs naudu pastalās. Jautājums, kur ņemt pastalas, gan paliek atklāts...

 

Jānis Kuldīdznieks

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: